Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza odwiedził nasze przedszkole dnia 29 stycznia 2015r. Artyści zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka wzbudziła ogromne zainteresowanie, pomimo iż jest dobrze znana wszystkim. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie i żywiołowo reagowały na spektakl, było sporo śmiechu i doskonałej zabawy. Dzieci miały okazję odegrać role teatralne, manipulować kukiełkami oraz porozmawiać z aktorami.
28 stycznia 2015r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wśród których można było spotkać: wróżki, królewny, motylki, zwierzątka, piratów, strażaków, rycerzy, Spider Mana, kowboja i wiele innych. Wystrój sali wprowadzał w radosny i zabawowy nastrój. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ Carllo, który zachęcał wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły ze swoimi paniami i rodzicami. Zatańczyły również z Mikołajem, który odwiedził je na balu przynosząc paczki pełne słodyczy.
W czasie odpoczynku dzieci zbierały siły na nowo zajadając się pysznymi ciastkami i pijąc herbatkę. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, z żalem opuszczały salę balową.
Kolejny bal już za rok.
„Dla kogo jest ten wierszyk?
I życzeń sto od dzieci?
Już wiecie?
Oczywiście
dla wszystkich babć i dziadków na świecie.”
W styczniu w klasach młodszych odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę okoliczność dzieci przygotowały programy słowno-muzyczne oraz własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice dzieci zadbały o słodki poczęstunek.
Dnia 27.01.2015r. na zaproszenie swoich wnuków do przedszkola w bardzo licznym gronie przybyli babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta przedszkolaki przedstawiły Jasełka i krótki montaż słowno-muzyczny. Po część artystycznej i odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki i laurki. Na gości czekał również słodki poczęstunek. Ze wzruszenie nie jedna łza z oka popłynęła.
W dniu 27 stycznia pani Elżbieta Bielak w ramach realizowanego programu „Owoce i warzywa” w szkole zorganizowała dla uczniów klas 0 – III konkurs wiedzy i konkurs plastyczny „Chcę być zdrowy, jem owoce i warzywa”.
Każdą klasę reprezentował zespół składający się z trzech osób. Wybrane dzieci odpowiadały na pytania, zagadki, rozwiązywały rebusy. Za poprawne odpowiedzi uzyskiwały punkty. Wygrała klasa III zdobywając- I miejsce, klasa IIa uplasowała się na II miejscu, a kl.Ia zajęła III miejsce. Wszystkie dzieci wspólnie śpiewały znane piosenki o warzywach i owocach. Wszyscy uczestnicy bawili się w „Sałatkę owocową”.
W dniu 28 stycznia rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Nagrodzono prace: Mileny Samek kl.0, Dominika Buciora kl.Ia, Mai Oberda kl.Ib, Bartłomieja Głogowskiego kl.Ib, Mateusza Dąbrowskiego kl.IIa, Natalii Dudek kl.IIb, i Dominika Kołodzieja z kl.III.