Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2014


Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” jest dla recytatorów z powiatu tomaszowskiego szczególnie ważnym wydarzeniem. Przemawiają za tym głównie dwa powody. Po pierwsze, konkurs ów jest kierowany tylko do dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej i jedynie uczniowie na tym etapie edukacyjnym mogą wziąć w nim udział. Po drugie, organizatorzy tego przedsięwzięcia (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kopalnia Soli Bochnia oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK) zapewniają uczestnikom etapu finałowego pobyt w uzdrowisku, czemu towarzyszy wiele niezapomnianych atrakcji.
Już od kilku lat eliminacje rejonowe w/w konkursu rozgrywają się w ZSP w Łaszczówce, a ich koordynatorem jest p. Teresa Gawęda. Wiele zaangażowania z jej strony wymaga nie tylko przygotowanie przesłuchań, ale przede wszystkim pozyskanie sponsorów na zorganizowanie wyjazdu do Bochni.
„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi,
wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi.”
Słowa tej kolędy wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dnia 19 grudnia przedszkolaki wystawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości, wśród których byli: dyrekcja szkoły, władze gminy oraz księża. Po przedstawieniu ksiądz wikary odczytał Ewangelię, odmówiono modlitwę, a następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie najlepsze życzenia. Było uroczyście, świątecznie, a nawet magicznie.
W dniu 18 grudnia 2014r. odbył się IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Wzięło w nim udział 32 solistów. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: pani Wiesława Grabek- Woś, członkowie: Ks. Tomasz Leńczuk , pan Piotr Pacuła nagrodziła i wyróżniła następujących wykonawców z naszej szkoły, w poszczególnych kategoriach.
W kategorii przedszkole: I miejsce przyznano Milence Samek z oddziału przedszkolnego(nauczyciel-pani Elżbieta Bielak). W kategorii klas I-III: I miejsce zdobyła Natalia Dudek z klasy IIb,(nauczyciel - pani Małgorzata Jakimczuk), a II miejsce - Julia Iskierka z klasy II a(nauczyciel- pani Barbara Tyrka). Wyróżnienie przyznano Gabrysi Koperwas z klasy Ib (nauczyciel –pani Grażyna Piasecka) i Amelce Rybaczyńskiej z klasy III (nauczyciel – pani Elżbieta Jakubczak). W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IV: Sandra Tymczuk, Natalia Miziuk. W kategorii gimnazjum I miejsce wyśpiewała Martyna Ciupera, II miejsce – Julia Dudek, III miejsce – Natalia Margolt, Wyróżnienie otrzymał Jakub Iwanicki. Uczniowie klas IV-VI i gimnazjum pracowali pod okiem nauczyciela muzyki pani Ewy Zieńko-Bajwoł. Dziękujemy wszystkim wykonawcom z naszej szkoły, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!
Elżbieta Jakubczak
Dnia 18 grudnia 2014 roku odbył się IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Brało w nim udział trzech przedszkolaków. W kategorii przedszkole II miejsce wyśpiewał Kacper Roszkowski, III miejsce Bartosz Mirecki, natomiast Szymon Baran otrzymał wyróżnienie.
„Wigilijna święta noc, niesie łaskę w każdy dom,
serca swoje otwieramy dla tych , którzy są dziś z nami…”
W dniu 17 grudnia w klasie trzeciej odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji jasełek ”Bóg się rodzi”. Po odczytaniu Ewangelii przez ks. Dominika Chomyszyna i złożeniu życzeń przez dyrektor panią Bernadetę Wołoszyńską nastąpił moment dzielenia się opłatkiem.
Spotkanie jasełkowe odbyło się również w klasie 0. Dzieci zaprezentowały program kolędowo- jasełkowy, który obejrzeli rodzice.
Elżbieta Jakubczak
W dniu 16 grudnia 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs na komputerowy projekt kartki świątecznej.
Komisja w składzie: przewodnicząca – pani Ewa Zieńko, członkowie – pani Celina Czerwonka i pani Agnieszka Giera po obejrzeniu i dokonaniu analizy 25 prac z kategorii GIMNAZJUM – przyznała następujące nagrody i wyróżnienia
Nagrody i wyróżnienia w kategorii GIMNAZJUM
Nagrody:

Gabriela Jamroż klasa IA