IX edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"

13 i 14 listopada 2014 roku odbyły się w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Tarnawatce zawody IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".
W kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych w zawodach wzięło 9 uczniów, najlepszy wynik z naszej szkoły otrzymał Tomasz Koweła z klasy II Gimnazjum. W kategorii Skrzat - dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w konkursie wzięło udział 8 uczniów.
Natomiast w kategorii Beniamin – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych wzięło udział 10 uczniów. Jednak z przyczyn technicznych konkurs w tej kategorii będzie powtórzony w innym terminie.
Organizatorami IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" w Gimnazjum był pan Marek Czerwonka - natomiast w Szkole Podstawowej pani Celina Czerwonka. Dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu.



Dnia 18 listopada 2014 r. naszą szkołę odwiedziła p. Izabela Chacia, technolog żywienia, dietetyk.
Na eliminacjach powiatowych 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego15 listopada 2014 roku w Tomaszowie Lubelskim wystąpiło około 90 uczestników, w tym 11 ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce i 1 uczeń z Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.
Wyróżnienie otrzymał Tomasz Kornat z klasy III b z Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.
13 listopada 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój nauczyciel i jego praca”. W tej miłej uroczystości wzięli udział nagrodzeni uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Dnia 13.11.2014 r. odbyła się wycieczka uczniów klas VI a i VI b do Tomaszowa Lubelskiego. Uczniowie pod opieką pań: Alicji Mazur, Moniki Borek oraz Wiesławy Pióro uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim pod tytułem: „Tomasz Zamoyski - nasz patron". Następnie obejrzeli spektakl teatralny w Tomaszowskim Domu Kultury pt. „ Czy miłość ci wszystko wybaczy” przygotowany przez Amatorski Zespół Teatralny.

7 listopada 2014 roku w gimnazjum odbyła się uroczystość, upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły, przy współudziale uczennic ze szkoły podstawowej zaprezentowali wzruszający montaż słowno- muzyczny, przenoszący publiczność w trudne czasy największych poświęceń i nieustających dążeń do wyzwolenia Ojczyzny.









