Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej – XI edycja.
Głównym celem jest propagowanie technologii informacyjnej, zachęcanie do poznawania tajników programów graficznych oraz utrwalenie tradycji i zwyczajów ludowych, wysyłania do siebie nawzajem życzeń świątecznych.
REGULAMIN
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
- „Gimnazjalista” – klasy I – III
1. Graficzny projekt wykonujemy w dowolnym programie graficznym
np. Paincie, Gimpie, Photo Filtre lub innym.
2. Rozmiary kartek świątecznych:
12 cm x 16 cm
16 cm x 12 cm
Jak ustalamy rozmiar kartki?
Wykorzystujemy do tego celu polecenie ATRYBUTY z menu OBRAZ.
Po pojawieniu się okna dialogowego wybieramy jednostkę centymetry
i wpisujemy szerokość (np. 16) i wysokość (np. 12).
3. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.
4. Dyskietki oraz płyty CD z pracami należy składać w pracowni komputerowej do dnia 12 grudnia 2014 roku.
5. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na szkolnym apelu.
6. Najlepsze kartki świąteczne zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej.
Osoby, które nie mają w domu komputera, a chciałyby wziąć udział w konkursie zapraszamy do szkolnej pracowni komputerowej.
Organizatorzy konkursu:
Celina Czerwonka i Marek Czerwonka