
Zawody IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" odbędą się w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Tarnawatce w dniach 13, 14 listopada 2014 roku.
W Konkursie mogą wziąć udział:
| Rodzaj szkoły |
Data konkursu i godzina |
|---|---|
| uczniowie szkół gimnazjalnych | 13 listopada 2014 godzina 12.00 |
| uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych | 14 listopada 2014 godzina 10.00 |
| uczniowie klas I-III szkół podstawowych | 14 listopada 2014 godzina 12.00 |
Zapisy uczniów do IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" prowadzi pan Marek Czerwonka - uczniowie z Gimnazjum i pani Celina Czerwonka - uczniowie ze Szkoły Podstawowej.
„ Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" (fragm.)
Uczniowie naszej szkoły przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych odwiedzali z wychowawcami i nauczycielami cmentarz, kwatery żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i zamordowanych mieszkańców Sumina. Porządki zrobili szóstoklasiści. Wszyscy zapalili symboliczne znicze.
Mijają dni, a w kilka lat
stopy zmieniła Ci ziemia, ale dziś
jakbyś nowy czas zrozumieć miał
Jesteśmy tu i teraz
tu i teraz
tu i teraz
tu i teraz
(Domowe melodie)
Na eliminacjach gminnych 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego 30 października 2014 roku wystąpiło 53 uczestników, w tym 50 ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce i 3 z Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce. W kategorii klas I-III zaprezentowało się 33 recytatorów przygotowanych przez panie: Barbarę Tyrka, Jolantę Wołoszyn, Małgorzatę Jakimczuk, Grażynę Piasecką i Elżbietę Jakubczak. W kategorii klas IV-VI wystąpiło 16 uczniów, którzy przygotowani zostali przez panie: Anetę Mużacz, Małgorzatę Knafel i Alicję Mazur.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój nauczyciel i jego praca”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.
Wyniki konkursu stały się dla nas miłą niespodzianką: prace trojga z naszych uczniów zostały docenione przez jury. Oto nagrodzeni:

Jakub Bucior- kl. V- III miejsce (kat. IV- VI)
W ramach projektu rozwoju czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiono do biblioteki szkolnej nowe lektury szkolne, współczesną poezję , publikacje z historii naszego regionu i najnowsze książki nagrodzone w Konkursach im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci organizowanych przez Fundację "ABC XXI -Cała Polska czyta dzieciom".
Większość nasi młodzi miłośnicy książek już wypożyczyli, ale zapraszam tych, którzy ich nie widzieli.
Rozpoczynamy realizację programu "Czytające szkoły"i "Czytające przedszkola"w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Do głośnego czytania młodszym nastolatkom proponuję Czarny Młyn i " Omega" Marcina Szczygielskiego, dla starszych cennymi lekturami będą Sezon na zielone kasztany Barbary Kosmowskiej, Ani słowa o Zosi Zuzanny Orlińskiej czy Noskawery Pawła Beręsewicza (wszystkie trzy nagrodzone w III edycji Konkursu im. Astrid Lindgren). Porozmawiajmy o tym, jak młodzież widzi swoje życie, co jest dla niej najtrudniejsze, jaką rolę w ich życiu odgrywają: rodzice, przyjaciele, media i kultura masowa. Co młodzi ludzie chcieliby zmienić, gdy dorosną.
Lider kampanii CPCD :
Małgorzata Knafel
W dniu 22 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu w ramach obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno” (Św. Jan Paweł II) pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”.
W konkursie wystąpił „Mały Chórek” ze szkoły podstawowej oraz zespół „Gama” i solistka Martyna Ciupera z gimnazjum.
Jury w składzie: Marian Szewera – muzyk - przewodniczący komisji, Iwona Pizoń – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu – członek komisji, Joanna Suszko – Redakcja Muzyczna Katolickiego Radia Zamość – członek komisji, dostrzegli i nagrodzili naszych wychowanków. W kategorii I (uczestnicy do 12 lat) tytuł Laureata przyznano „Małego Chórkowi”, w kategorii II (uczestnicy powyżej 12 lat) wyróżnienie przyznano Martynie Ciupera. Wyróżnienie otrzymał także Zespół gimnazjalny „Gama” .
Chórek reprezentowany był przez: Natalię Dudek z kl.IIb, Aleksandrę Galas, Karolinę Baroszyńską i Amelię Rybaczyńską z klasy III oraz Natalię Miziuk, Sandrę Tymczuk, Kingę Margolt, Zuzannę Źróbek z klasy IV. Dzieci pracowały pod okiem p. Elżbiety Jakubczak i pana Kamila Kostura.
Zespół gimnazjalny „Gama” wystąpił w składzie: Katarzyna Kurylak, która wykonywała także partie solowe, Katarzyna Bartoszyńska, Martyna Ciupera, Magdalena Burchan, Diana Pasieczna, Tomasz Kornat, Przemysław Jarczak. Gimnazjalistów do konkursu przygotowała pani Ewa Zieńko- Bajwoł.
Cieszymy się z sukcesów naszych wychowanków i życzymy, aby hasło towarzyszące obchodom Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno” przyświecało naszym wychowankom.
Elżbieta Jakubczak