Protokół
z przebiegu szkolnego konkursu I i II etapu
„WIRTUALNE MISTRZOSTWA W SKOKACH NARCIARSKICH - 2015”
przeprowadzonego w dniach 01.02 – 24.02.2015 I etap i 25.02.2015 II etap.
W konkursie wzięło udział 48 uczniów z wszystkich klas gimnazjalnych. Do II etapu zakwalifikowała się 16 osobowa reprezentacja uczniów po 3 z każdej klasy gimnazjalnej i 4 uczniów z klasy drugiej.
II etap odbył się 25 lutego 2015r. zawodnicy zmierzyli się na skoczni K- 200 – Rosja i oddali serię skoków, która wyłoniła półfinalistów, a następnie na tej samej skoczni odbył się finał.
REPREZENTACJE KLAS
Lista uczestników:
Klasa IA
1. Mikołaj Źróbek
2. Bartłomiej Przykaza
3. Milena Samulak
Klasa IB
1. Jakub Bartoszyński
2. Dominik Maksymowicz
3. Paweł Palak
Klasa II
1. Kuźniarz Przemysław
2. Zięba Paweł
3. Chroń Tomasz
4. Daniel Makarewicz
Klasa IIIA
1. Krystian Kyć
2. Krzysztof Krajewski
3. Krystian Kuźma
Klasa IIIB
1. Szymon Czerwonka
2. Mateusz Wawrzusiszyn
3. Łukasz Cisło
FINAŁ
|
MIEJSCE |
NAZWISKO I IMIĘ UCZNIA |
KLASA |
ŁĄCZNA NOTA |
|
I miejsce |
Krystin Kyć |
III „a” |
355,2 |
|
II miejsce |
Łukasz Cisło |
III „b” |
310,3 |
|
III miejsce |
Tomasz Chroń |
II |
295,7 |
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na najbliższym apelu szkolnym. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
II Tarnawacki Konkurs Recytatorski „Szacunek to podstawa” zapisał się
złotymi zgłoskami w naszej najnowszej historii
W Tarnawatce, w centrum multimedialnym 25 lutego 2015 roku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowałam w ramach programu Biblioteki Narodowej” Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”- Priorytet 2 II Tarnawacki Konkurs Recytatorski „Szacunek to podstawa” .
Zgłoszono 27 uczniów szkół podstawowych. „Mieć szacunek, to znaczy słuchać dopóki wszyscy nie zostaną wysłuchani i zrozumiani”, jak powiedział Dave Chief a komisja i wszyscy obecni wprowadzali w życie prawdę zawartą w aforyzmie.
Uczestnicy konkursu prezentowali dowolny utwór- wiersz lub fragment prozy wyrażający postawę zawartą w tytule konkursu: "Szacunek to podstawa!"
Komisja w składzie: Marzenia Gardiasz, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy w Krynicach, Joanna Jamroż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, Anna Najda, referent do spraw kultury z Gminy Tarnawatka, Bożena Gałan, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce brała pod uwagę postawę recytatora, który prezentował pogląd:
Uważam, że szacunek to podstawa wszystkich wartości moralnych, traktuję siebie i innych tak, by nie naruszyć swojej ani cudzej godności.
Prace plastyczne oceniała komisja: Ewa Zienko -Bajwoł, Bożena Gałan i Małgorzata Knafel. Spośród najmłodszych I miejsce zdobył Adrian Łopuszyński a II miejsce Aleksandra Krzeszowska oraz wyróżnienie Katarzyna Bartoszyńska- wszyscy z kl. III Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. W kategorii starszych I miejsce otrzymała Oliwia Szykuła z Zespołu Szkół w Krynicach. Wyróżniono Dianę Radkowską z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wieprzowie.
Utwory literackie oceniła następująca komisja: Bożena Gałan - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce, Anna Najda -młodszy referent do działań kulturalnych z Urzędu Gminy Tarnawatka, Małgorzata Knafel.
Nagrody w kategorii klas IV-VI: I miejsce Sandra Tymczuk z klasy IV S.P w Tarnawatce za wiersz”Szacunek”; II miejsce Anastazja Wawrowska za pracę”Z miasta i ze wsi oraz Oliwia Szykuła, lat 12 za pracę „Dobry uczynek”-obie z Zespołu Szkół w Krynicach. Wyróżnienie: Zuzanna Źróbek z klasy IV S.P w Tarnawatce za ciekawy wiersz.
W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Weronika Bender za list otwarty nawołujący do szacunku a II miejsce Karol Warmiński z Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce za pracę „Granice szacunku”. Wyróżnienie otrzymała Anna Semczuk z Publicznego Gimnazjum im Batalionów Chłopskich w Krynicach za pracę poetycką „Naucz ludzi szacunku!”.
W Tarnawatce, w centrum multimedialnym 25 lutego 2015 roku rozstrzygnięto II Tarnawacki Konkurs Plastyczny i Literacki „Szacunek to podstawa”w ramach programu Biblioteki Narodowej” Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”- Priorytet 2. Nagrody książkowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna.
Celem konkursów zorganizowanych przez Bibliotekę Szkolną we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną było:
·Zainteresowanie uczniów wartością uniwersalną, jaką jest szacunek. Kształtowanie świadomości i postaw stosowania zasady szacunku.
·Integrowanie wiedzy humanistycznej i społecznej z plastyką.
·Współpraca pomiędzy szkołami bibliotekami i instytucjami gminy Tarnawatka i Krynice.
·Rozwijanie i promocja czytelnictwa.
·Rozwijanie talentów, popularyzacja twórczości literackiej, plastycznej z moralnym przesłaniem.
Zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorka: Małgorzata Knafel


Tarnawatka, 24.02.2015 r.
PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU ELIMINACJI SZKOLNYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
„Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 24 luty 2015 r. godzina 11.15 w Szkole Podstawowej w Tarnawatce odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje przeprowadził Pan Marek Czerwonka.
W eliminacjach wzięło udział 10 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w I grupie wiekowej.
Byli to:
|
L.P |
Imię Nazwisko Klasa |
|
1. |
Jakub Mirecki VA |
|
2. |
Weronika Zięba VA |
|
3. |
Wiktoria Sidor VB |
|
4. |
Kamil Woźnica VIA |
|
5. |
Piotr Grela VIB |
|
6. |
Sandra Litwińczuk VIB |
|
7. |
Roksana Mokrzycka VIB |
|
8. |
Krzysztof Zięba VIB |
|
9. |
Bartłomiej Bartecki VI B |
|
10. |
Jakub Mazur VIB |
W wyniku eliminacji do finały gminnego w I grupie wiekowej, który odbędzie się 27 lutego 2015 roku zakwalifikowało się ośmiu uczniów:
|
LP |
Imię Nazwisko |
Liczba punktów |
Miejsce |
|
1. |
Kamil Woźnica VIA |
18 |
1 |
|
2. |
Krzysztof Zięba VIB |
15 |
2 |
|
3. |
Weronika Zięba VA |
12 |
3 |
|
4. |
Sandra Litwińczuk VIB |
12 |
4 |
|
5. |
Wiktoria Sidor VB |
11 |
5 |
|
6. |
Jakub Mirecki VA |
9 |
6 |
|
7. |
Piotr Grela VIB |
9 |
7 |
|
8. |
Jakub Mazur VIB |
9 |
8 |
Organizator
Marek Czerwonka
Po raz kolejny Gminne Przedszkole w Tarnawatce – Tartak brało udział w Przedszkolnym Programie Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Zajęcia odbywały się w starszej grupie wiekowej (5-6 latki).
Program składa się z zajęć, które skoncentrowane są na pobudzeniu różnych form aktywności dzieci poprzez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. Na zajęciach dzieci wykonywały odpowiednie rysunki, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego. Dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.
W wyniku tych zajęć przedszkolaki zwiększyły i usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego. Dowiedziały się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się gdy jest się narażonym na wdychanie dymu z papierosa.
Wprowadzenie wychowania antynikotynowego jako części wychowania zdrowotnego dla tej grupy wiekowej stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych dzieci.
18 lutego 2015 roku uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Zamościa w celu doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Monika Uchman, Irena Dziupińskia, Joannna Ciapa. Na lodowisku wesoło i mile spędziliśmy czas, trochę poobijani, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. W drodze powrotnej posililiśmy się pizzą. Organizatorem wyjazdu była pani Teresa Bartoszyk.