Uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki
Uczniowie z klas pierwszych już umieją czytać. Przeczytali w tym roku szkolnym po kilka książek z biblioteki szkolnej. 23 kwietnia 2015 rokuw Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich zostali włączeni do grona najmilszych czytelników biblioteki szkolnej przez pania bibliotekarkę Małgorzatę Knafel przebraną za bogaterkę literacką, Mary Poppins, słynną nianię z książek Mary Shepard.
Niania z niezwykłym darem przekonywania nakazała im zachowywać szacunek wobec książek.
Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych. Uczniowie projektowali w swojej miejscowości miejsce przyjazne czytaniu, by w naszych miejscowościach powstały miejsca, w których można – czy to deszcz, czy spiekota – spokojnie i z przyjemnością poczytać w towarzystwie innych, aby czytało się w nich jak najlepiej.
Spośród licznych uczestników konkursu książkowe nagrody za rysunki otrzymali za:
I miejsce: Roksana Malec
II miejsce: Maja Hołojuch
III miejsce: Szymon Pękala
IV miejsce: Katarzyna Matwiejszyn i Bartłomiej Kudyba
Wyróżniono:
Miłosza Jędruszczaka, Magdalenę Dudek i Emilię Proc.
W konkursie “Perełki w łańcuszku czytelników”nagrodzono 12 uczniów klasy I b i 10 z klasy I a, którzy zapisali imię i nazwisko autora, tytuł książki, która najbardziej im się spodobała i jednym zdaniem polecili ją innym do czytania.
Małgorzata Knafel



Z dumą donosimy, że nasi wokaliści reprezentujący szkołę w formie muzycznej konkursu „Zawsze niech będzie…” odnieśli sukces. Szanowne jury doceniło ich umiejętności i przyznało następujące miejsca:
W dniu 21 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Tarnawatce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Uczestniczyło w nim 8 uczniów: 3 ze Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej i 5 ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Komisja konkursowa w składzie: pani Elżbieta Bielak, pani Małgorzata Jakimczuk i pani Jolanta Wołoszyn do etapu powiatowego zakwalifikowała następujących uczniów:
16 kwietnia 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Zamościu odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników formy muzycznej XIV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży „Zawsze niech będzie …”. Naszą szkołę reprezentowali:
12.04.2015r. dzieci wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Tarnawatce. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Pani Dyrektor biblioteki przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Gąsienica” oraz zagadki. Oprócz słodkiego poczęstunku, dzieci otrzymały 10 nowych książek, które wzbogacą przedszkolną bibliotekę. Przedszkolaki obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę.
2 kwietnia 2005r. odszedł do domu Ojca Jan Paweł II, a 27 kwietnia 2014r. został kanonizowany. W geście wdzięczności za dar naszego Świętego Jana Pawła II w dniu 24 kwietnia w naszej szkole i 26 kwietnia w kościele parafialnym w Tarnawatce został zaprezentowany program słowno - muzyczny pt. „Z tej ziemi”. W programie wystąpili uczniowie klasy VI przygotowani pod kierunkiem pani Anety Pastuszek i dzieci z „Małego chórku”, którzy pracują pod okiem pani Elżbiety Jakubczak i pana Kamila Kostura.









