Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas IV – VI (IV edycja)
IV edycja Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas IV – VI odbyła się 28 maja 2015 r. W zmaganiach językowych uczestniczyło w sumie 23 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy: Szkołę Podstawową w Hucie Tarnawackiej reprezentowało 6 uczestników, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Wieprzowie – 2, zaś Szkołę Podstawową w Tarnawatce – 15. Zostali oni wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych lub byli wytypowani przez swojego nauczyciela przedmiotu.
Tak jak w latach ubiegłych, konkurs miał formę testu i podzielony był na 3 kategorie wiekowe. Zadania konkursowe sprawdzały ogólny zakres wiedzy leksykalno-gramatycznej i kulturowej oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nad prawidłowością przebiegu zdarzenia czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele uczący j. angielskiego w naszej gminie, tj. p. Natalia Lipka, p. Marta Zalewska oraz p. Aneta Mużacz. Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła następujących laureatów:
Kategoria I - kl. IV:
I miejsce – Dawid Bilewicz
II miejsce – Angelika Szum
III miejsce – Jakub Palak, Patrycja Hołojuch
Kategoria II - kl. V:
I miejsce – Karolina Stefaniak
II miejsce – Izabela Dudek
III miejsce – Zuzanna Wysocka
Kategoria III - kl. VI:
I miejsce – Sandra Litwińczuk
II miejsce – Kacper Bosiak
III miejsce – Natalia Pasieczna
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody pocieszenia, zaś finaliści obdarowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Tarnawatka, pan Piotr Pasieczny, który ufundował zwycięzcom poszczególnych kategorii pendrivy oraz wydawnictwo Oxford University Press, które przekazało na ręce organizatora nagrody książkowe, w tym słowniki polsko-angielskie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gorąco dziękujemy za udział oraz zachęcamy do zgłębiania wiedzy językowej i pielęgnowania swojego talentu. Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator: Aneta Mużacz



Dnia 27 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się siódmy Gminny Konkurs Matematyczny „MAM TALENT”. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, odkrywanie talentów matematycznych, porównywanie posiadanej wiedzy z wiedzą innych.
W dniu 27 maja dwóch wychowanków pani Elżbiety Jakubczak: Patryk Rachański i Dominik Kołodziej wzięło udział w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego MiMaK. Finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy finalisty. Gratulujemy chłopcom dotarcia do finału i życzymy, aby w dalszej edukacji towarzyszyły im słowa I.Kanta „Rzeczą zmysłów jest oglądać, rzeczą intelektu myśleć”.
26 maja 2015 roku Sandra Litwińczuk z klasy VI b, uczennica pani Alicji Mazur otrzymała tytuł laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec dla uczniów klas piątych i szóstych. Naszą szkołę reprezentowało jeszcze 3 uczniów: Mariola Kosak, Iza Dudek, Kacper Bosiak. Wszyscy pisali dyktando i test gramatyczno- językowy. Laureat musiał osiągnąć za nie 80 % i więcej punktów. Gratulujemy!









