19 czerwca 2015 r. odbył się już VIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej „ Od Przedszkola do Gwiazdora”. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z Tarnawatki-Tartak, Tarnawatki i Wieprzowa. Jury w składzie : pani Wiesława Grabek – Woś, pan Marian Szałapski i pan Kamil Kostur spośród 13 wykonawców wyróżniło następujące dzieci:
• Milenę Samek ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce
• Nikolę Kostecką ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce
• Karolinę Czyż z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wieprzowie
• Kacpra Roszkowskiego z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak
• Weronikę Dejneka z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak
• Jakuba Berbecia z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak
Wielkie gratulacje!
Po występach wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek. Następnie trwały zabawy integracyjne w sali i ogrodzie przedszkolnym. Do zobaczenia za rok.
W środę, 17 czerwca 2015r. w auli GKO w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów matematycznych „SZPAK” i „ZAGIMAK” organizowanych przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronem Wydziału Edukacji i Sportu UM Zamość oraz PWSZ w Zamościu.
Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, międzyszkolnego (rejonowego) i finału. Uczniowie na każdym etapie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, logicznymi oraz wytrwałością w pokonywaniu trudnych zadań. Wzięło w nim udział ponad 3600 uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 353 uczniów. Spośród nich wyłoniono 145 laureatów.
Jest nam szczególnie miło poinformować, że w gronie tych laureatów znalazł się także nasz uczeń – Krystian Wardach z klasy VI a.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały im wręczone przez zaproszonych gości: prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka oraz dyrektora Wydziału Oświaty Agnieszkę Kowal.
Serdecznie gratulujemy Krystianowi i życzymy dalszych sukcesów!
W dniach 16-17 czerwca „Mały chórek” pod opieką pań: Teresy Bartoszyk i Elżbiety Jakubczak wyjeżdżał w okolice Horyńca. Nocleg dzieci miały w „Wiśniowej Górce” odległej o 1200 metrów od Horyńca. Po przyjeździe na miejsce i rozlokowaniu, dzieci udały się na pieszą wycieczkę do Horyńca. Tam też zwiedziły to małe, uzdrowiskowe miasteczko i delektowały się horynieckimi lodami. Po powrocie miały możliwość przejażdżki na kucyku. Późnym wieczorem miło spędziły czas przy ognisku. Następny dzień rozpoczęły od wspólnego śniadania, pakowania i wyjazdu do Horyńca na basen. Po basenie było małe biwakowanie, a następnie wyjazd do Radruża w celu obejrzenia zespołu cerkiewnego. Następnie był obiad i przejazd do Nowin Horynieckich do leśnego sanktuarium Matki Bożej, w którym bije cudowne źródełko. Szkoda było rozstawać się z tym malowniczym miejscem, ale zbliżał się czas powrotu do domu. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Dziękujemy Radzie Rodziców, która wsparła finansowo wyjazd dzieci.
Elżbieta Jakubczak
Dnia 16 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Tarnawatce odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu było między innymi: rozwijanie wiedzy uczniów na temat historii i współczesności Unii Europejskiej, kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy, umożliwienie uczniom konfrontacji własnych wiadomości i umiejętności z rówieśnikami.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej i Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Nad prawidłowością jego przebiegu czuwało jury w skład którego weszli: wójt gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny, pani Anna Najda z Gminnego Domu Kultury w Tarnawatce oraz pani Bernadeta Wołoszyńska dyrektor Z S i P w Tarnawatce. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza to prezentacja wybranego kraju Unii Europejskiej. Druga konkurs wiedzy teoretycznej. Przedstawiciele poszczególnych klas otrzymali drobne upominki, laureaci –dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za pracę i wielkie zaangażowanie.
Tytuł laureata otrzymała klasa V b ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Aneta Mużacz. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej. Uczniów przygotowywały panie Joanna Puźniak i Urszula Romańczuk. Trzecie miejsce zajęła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Uczniów przygotowywała pani Celina Czerwonka.
Organizatorami konkursu były: Wiesława Pióro nauczycielka historii w ZSiP w Tarnawatce oraz Monika Czerniak- Uchman nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej w Tarnawatce.
W dniu 16 czerwca 2015 roku w siedziba Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XI Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszka i Algorytm. W XI Regionalnym Konkursie Informatycznym Myszka w finale regionalnym uczestniczyło 21 uczniów ze Szkół Podstawowych, 10 zostało laureatami, 11 finalistami. W XI Regionalnym Konkursie Informatycznym Algorytm dla uczniów Gimnazjum w finale etapu regionalnego uczestniczyło 9 uczniów, 3 zostało laureatami, 6 finalistami. Wśród finalistów był Szymon Hałucha uczeń Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce, którego do konkursu przygotowywał Pan Marek Czerwonka.
Gratulujemy laureatom, finalistom oraz Nauczycielom!
Kamishibai to teatr ilustaracji, ten rodzaj sztuki 3 lata temu dotarł do Polski. W ogłoszonym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu I Plastycznym Konkursie Regionalnym "Magiczny świat baśni, bajki i legend" zwyciężyły nasze gimnazjalistki Iza Dumicz i Angelika Poszelężna, które wykonały wspólnie cykl ilustracji do legendy o Białej Górze. Praca konkursowa pod ich nazwiskami zostanie wkrótce wydana i otrzymamy egzemplarz do biblioteki, więc wszyscy będziecie mogli obejrzeć. Laureatki konkursu udzielały wywiadu TVK Zamość, przyjmowały gratulacje. My też im pogratulujmy!
Pod moim kierunkiem drugą pracę pt."Legenda o Piekiełku" na konkurs wykonali bez powodzenia czwartoklasiści: Norbert Borucki, Kinga Kaznowska i Natalia Kowalczuk.
Małgorzata Knafel