Czytanie na śniadanie
Czym się dzielimy z uczniami?
Swoją pasją czytania!
Z inicjatywy pani Elżbiety Jakubczak przedszkolaki w każdy poniedziałek przychodzą około ósmej rano do biblioteki szkolnej na "Czytanie na śniadanie". Pani bibliotekarka Małgorzata Knafel głośno czyta dzieciom wybrane książki i przeprowadza o nich rozmowy. Jej pomocnikiem jest Mały Pożeracz Książek.
Każde spotkanie kończy wypożyczanie książek do domu, by rodzice mogli czytać swym skarbom na podwieczorek i na dobranoc albo w innej porze.
Spowodujmy, by uczeń miał nie tylko nawyk czytania, lecz i jego potrzebę…Obudźmy w dziecku chęci czytania książki!






„Klub Wiewiórka” został założony 29.12.2014 r. przez panią Ewę Kierepka dla chętnych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Główne cele klubu to: kształtowanie humanitarnej postawy dzieci w zakresie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy innym, tolerancja i prawidłowe współżycie w grupie rówieśniczej, kształtowanie podstawowych nawyków zdrowego stylu życia, a także przygotowanie do dalszej działalności w PCK. 









