MÓJ NAUCZYCIEL I JEGO PRACA- NA LEKCJACH WF
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój nauczyciel i jego praca”. Tegoroczna edycja uszczegółowiła tematykę do lekcji wychowania fizycznego, dlatego też na naszych pracach znalazły się różne formy aktywności fizycznej spotykane na zajęciach wychowania fizycznego. Na tegoroczny konkurs prace przygotowali:
Jakub Bucior- kl. VI



Dnia 8 października na leśnej polanie odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem leśnikiem.
Wielkie zainteresowanie wzbudził IV Gminny Konkurs im. Tomasza Zamojskiego, który zorganizowały 28 września w centrum multimedialnym Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce i biblioteka szkolna. Repertuar był bardzo ambitny, bo były recytowane utwory naszych poetów z Tarnawatki: Ewy Nieścior, ks. Grzegorza Bartko, Jana Tyszkiewicza i wiersze własne Sandry Tymczuk i Zuzanny Źróbek z klasy V. Wrażenia słuchaczy były nieprzeciętne. Z 50 uczestników komisja wyłoniła reprezentantów gminy na etap powiatowy. Recytatorów oceniały: Bożena Gałan-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce, Mirosława Mosur -dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim i Anna Najda-starszy referent do spraw oświaty w Gminnym Ośrodku Kultury.
Dnia 30 września 2015r. w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka szkolna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu swoje święto obchodzili wszyscy CHŁOPCY J. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Przez ponad cztery godziny gimnazjaliści świetnie się bawili w rytmie największych hitów, zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów. Znakomicie miksowane piosenki, zadowoliły gusta nawet najbardziej wybrednych słuchaczy, którzy głośno śpiewali grane kawałki J. Dzięki temu, odkryliśmy liczne talenty muzyczne, wśród naszych kolegów i koleżanek J
30 września to Dzień Chłopaka, który uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu. Dziewczynki przygotowały laurki, pięknie zaśpiewały 100 lat i wręczyły chłopcom słodkie niespodzianki. Następnie odbyła się zabawa taneczna, na której wszyscy wspaniale się bawili.
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola np: o Dniu Mamy i Taty, Dniu Babci i Dziadka, czy o urodzinach lub imieninach. Ważne jest także Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom laurki, które same wykonały, złożyły życzenia, a rodzice przygotowali upominki – samochody. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
Po powszechnych, równych i tajnych wyborach w piątek 25 września 2015 roku pracę rozpoczął samorząd szkolny w następującym składzie: 









