środa 24 Cze 2026

Szukaj

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA NASZEJ SZKOŁY W AKCJI "GÓRA GROSZA"SĄ OGROMNE

Akcja Góra Grosza organizowana była w naszej szkole w dniach 29 listopada 2014– 6 stycznia 2015 roku. Po raz piętnasty akcji patronuje Minister Edukacji Narodowej.Dzięki prowadzonej akcji mogliśmy poznać lepiej serca swoich uczniów, wesprzeć szczytny cel, dać uczniom godny wzór do naśladowania, mogliśmy przekazać ponadczasowe wartości- szczerość i otwartość na cudze nieszczęście.
Najlepsza dla dziecka jest rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Korzyści z uczestnictwa naszej szkoły w akcji zbierania monet są ogromne!


• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
• Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
• Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zaangażowanie klas było bardzo budujące, uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję. Najwięcej zebrała klasa II a, czyli 82, 01 zł.. Za Wasz dotychczasowy udział bardzo dziękujemy!

 

Samorząd szkolny

Opiekun samorzadu Małgorzata Knafel