Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum
27 czerwca 2014 roku zakończył się rok szkolny w Gimnazjum w Tarnawatce.
27 czerwca 2014 roku zakończył się rok szkolny w Gimnazjum w Tarnawatce.
Dnia 24.06.2014 r. dzieci 5 – 6 letnie uczestniczyły w zajęciach klasy I u Pani Barbary Tyrki a młodsze bawiły się wspólnie z dziećmi z oddział przedszkolnego u Pani Jolanty Wołoszyn
Dzieci z „Małego chórku” uczestniczyły w IX Powiatowym Przeglądzie Patriotycznej oraz Religijnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Wożuczynie. W związku z dużą liczbą wykonawców prezentowano jeden utwór. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „Przyjaciela mam i już”. Dzieci do występu przygotowała pani Elżbieta Jakubczak, a opiekę nad dziećmi pełnili rodzice, którym składam gorące podziękowania.
Elżbieta Jakubczak
W dniu 17 czerwca 2014 roku w Auli I LO w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie X Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszka i Algorytm. W X Regionalnym Konkursie Informatycznym Myszka w finale uczestniczyło 32 uczniów ze Szkół Podstawowych, 23 zostało laureatami. Ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce laureatem tego konkursu został Kacper Bosiak, którego do konkursu przygotowywała Pani Celina Czerwonka. W X Regionalnym Konkursie Informatycznym Algorytm dla uczniów Gimnazjum w finale uczestniczyło 13 uczniów, 5 zostało laureatami. Wśród laureatów był Karol Koszel uczeń Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce, którego do konkursu przygotowywał Pan Marek Czerwonka.
Gratulujemy laureatom, finalistom oraz Nauczycielom!
Marek Czerwonka
W dniach 13-14.06. wszystkie dzieci, które uczęszczają na zajęcia „Małego Chórku” wyjeżdżały do Krasnobrodu w ramach zorganizowanego dla nich wypoczynku. Cele wyjazdu to: poznanie uroczych zakątków Roztocza, rozwijanie potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie umiejętności samodzielnego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach oraz integracja grupy. W programie wyjazdu znalazły się następujące punkty: zwiedzanie Kapliczki na wodzie i Krasnobrodzkiego Sanktuarium, wyjście do Parku Dinozaurów, przejście doliną św. Rocha, spacer nad zalewem, grill i zabawy. Dzieci rozlokowane były w pięknym pensjonacie w pobliżu zalewu. Miały zapewnione śniadanie i obiad. Ten wyjazd oprócz wspólnej integracji, zwiedzania uroczych zakątków, był sprawdzianem samodzielności i umiejętności dzieci. Nad dziećmi czuwały panie: Elżbieta Jakubczak i Monika Borek.
Jak dzieci spędziły czas prezentują poniższe wypowiedzi uczestników:
„Wyjazd do Krasnobrodu był moją najlepszą przygodą. W Parku Dinozaurów pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o życiu tych zwierząt. Bałam się trochę nocowania poza domem, ale z koleżankami zawsze jest raźniej.”
Natalka kl.I
„Wyjazd był super! Zwiedzaliśmy różne ciekawe miejsca. Przy zwiedzaniu Parku Dinozaurów przeszkodził nam deszcz, ale i tak było fajnie. Najbardziej podobał mi się pensjonat w którym spaliśmy oraz Park Dinozaurów. Wszystko było super!”
Wiktoria kl.II
„ Na wyjeździe było bardzo fajnie. Najbardziej podobały mi się zabawy przy grillu oraz przejście doliną Św. Rocha. Panie, które się nami opiekowały były bardzo miłe.”
Wktoria kl.III
„Wyjazd do Krasnobrodu bardzo mi się podobał. Najbardziej podobały mi się zabawy przy grillu i nocleg, ponieważ wygodnie się spało.”
Zuzia kl.III
„ Pokoje nam się podobały i obiadki smakowały. ”
Natalia kl.VI
Dnia 13 .06.2014 roku na boisku w Tarnawatce – Tartak odbył się piknik rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Przeprowadzone zostały konkurencje sportowe w których uczestniczyły dzieci z rodzicami. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny i rzut trampkami na odległość. Zmęczeni sportowymi rozgrywkami wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla i słodki batonik. Potem trwały szaleństwa na dmuchanej zjeżdżalni. Wszyscy wspaniale się bawili.
Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak dziecko mogło bezpiecznie poruszać się po drodze musi nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, co poświadczane jest wydaniem karty rowerowej. Dzieci starszych klas szkół podstawowych (po osiągnięciu wieku 10 lat) mogą ubiegać się o to pierwsze w życiu "prawo jazdy". Posiadacz karty rowerowej staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.
Nasza szkoła realizując zagadnienia z podstawy programowej dotyczące wychowania komunikacyjnego organizuje zajęcia i umożliwia uczniom szkoły podstawowej zdobycie karty rowerowej, Zajęcia z wychowania komunikacyjnego prowadzi Pan Marek Czerwonka. Pod koniec II semestru obył się egzamin teoretyczny na kartę rowerową, który obejmował zagadnienia z trzech działów: przepisy Ruchu Drogowego, skrzyżowania i znaki drogowe. Natomiast w dniu 10 czerwca 2014 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy IVA i IVB Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Egzamin odbywał się z udziałem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie Lubelskim, oraz Pana Marka Czerwonki, który był organizatorem i nauczycielem przygotowującym uczniów do egzaminu. Wszyscy uczniowie po wykonaniu jazdy sprawnościowej po torze, na który składały się następujące przeszkody: rynna, tarka, korytarz, slalom A,B,C ósemka A,B uzyskali wynik pozytywny. Nowym rowerzystom serdecznie gratulujemy i apelujemy o ostrożną jazdę.
Marek Czerwonka