Naszym Kochanym Rodzicom
29 maja 2014r. w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość zostały zaproszone wszystkie mamy oraz tatusiowie. Dzieci wyraziły swoim kochanym rodzicom wdzięczność za trud wychowania poprzez występ artystyczny, który składał się z wierszy i piosenek. Na początku dzieci wcielając się w postacie z różnych bajek recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie wybrane na tę wyjątkową uroczystość. Starały się wypaść jak najlepiej, aby pokazać rodzicom jak bardzo ich kochają. Po występach dzieci wręczyły rodzicom upominki i zaprosiły na wspólny poczęstunek.











Dnia 27 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Zamościa i Kolorowego Rancza w Łabuniach Reformie. Od rana byliśmy podekscytowani. Na początku udaliśmy się do Zamościa do sali zabaw ,, Jaś i Małgosia’’ gdzie radości nie było końca. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, w tunelach, ,,nurkowały’’ w basenach z piłkami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się trampolina. W sali znajdowały się różne kąciki zainteresowań ,w których każde dziecko mogło znaleźć zajęcie dla siebie.
Kolejny etap wycieczki to ,,Kolorowe Ranczo’’. Przywitała nas tam Pani gospodyni, oprowadziła po gospodarstwie i zapoznała ze zwierzętami tam mieszkającymi. Poinformowała również, które zwierzęta można głaskać, przytulać, karmić. Były tam: kozy, barany, koty, świnki morskie, króliki, świnki wietnamskie, gęsi oraz różne gatunki kur. Dzieci pomagały Pani gospodyni przygotować drożdżową babę, którą po upieczeniu zjedliśmy z wielkim apetytem. Zobaczyły również jak wyrabia się masło. Odbyła się tez wojna na mąkę, którą dzieci były zachwycone. Wznosiły również budowle z tekturowych pudełek. Wszyscy wspaniale się bawili. Wycieczka dostarczyła dzieciom niesamowitych wrażeń i energii.
W dniu 26 maja uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich rodziców na program „To dla Was wszystkie kwiaty zerwane na wiosnę”. Na program składał się kabaret „Jak mama tatę poznała”, mini- lista przebojów i humorystyczne przedstawienie utworu „Żuraw i czapla”. Były też piosenki dla mam i tatusiów oraz tradycyjne sto lat. Dzieci wręczyły swoim rodzicom laurki i koszyczki z kwiatami. Przy herbatce i ciastku miło spędziły czas.










