piątek 26 Cze 2026

Szukaj

Niech żyje bal…

Dnia 11 stycznia 2024 r. odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Tego dnia przedszkole przypominało Krainę Bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Już od rana w przedszkolu można było spotkać wróżki, księżniczki, smoka, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, strażaków, Boba Budowniczego. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal odbył się na hali sportowej. Imprezę poprowadził Dj Tiger pan Ryszard Kopczyński, który zadbał, aby skoczna muzyka porwała wszystkich do tańca. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zabawie, z dumą prezentowały bajeczne stroje. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku, przedszkolaki mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Jolanta Wołoszyn

„Do Betlejem”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Wiewiórki”, które w środę, 20 grudnia 2023 roku, zaprezentowały całej społeczności przedszkolnej, zaproszonym gościom oraz rodzicom „Jasełka Bożonarodzeniowe”.  Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, znakomicie odegrali rolę Józefa i Maryi, Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli, którzy przybyli złożyć pokłon Panu. Miłym i wzruszającym akcentem było przekazywanie przez dzieci z rąk do rąk małego Jezuska, który narodził się w stajence i do wszystkich nas przychodzi. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Na zakończenie Jasełek pan sekretarz Marian Szałapski odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Za swój występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od pani dyrektor Doroty Ciećko i pani wicedyrektor Alicji Polowiec, pana wójta Piotra Pasiecznego oraz przewodniczącej Rady Gminy pani Kazimiery Mańdziuk. Miła atmosfera, świąteczny nastrój i uczucie zachwytu dla swoich pociech towarzyszyły również rodzicom dzieci z grupy „Wiewiórki”. Po części artystycznej, cała społeczność przedszkolna, goście oraz rodzice wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z pozostałych grup. Dzień ten pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

Jolanta Wołoszyn

„Tańcząca choinka” – czy i tym razem zatańczy?

We wtorek 12 grudnia 2023 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się spektakl teatralny pt. „Tańcząca Choinka” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego im. Henryka Sienkiewicza. Dzieci obejrzały przygody Choinki, Krasnala, Muchomorka, Pajaca i Misia Mruczanko oraz duszka Rokicia. Spektakl przeniósł najmłodszą publiczność w wyjątkowy świąteczny czas, ucząc i bawiąc jednocześnie. Opowiadał o przyjaźni, wzajemnej życzliwości i pomocy w przygotowaniu do Świąt. Całość dopełniała piękna scenografia i kolorowe kostiumy. Młodzi widzowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, a niektórzy nawet wejść na scenę. Na zakończenie wszystkie dzieci nauczyły się świątecznej piosenki, którą zaśpiewały razem z aktorami przybyłemu do lasu Mikołajowi. Przedszkolaki oczarowane atmosferą przedstawienia, oglądały je z zainteresowaniem od początku do końca. Spektakl dostarczył naszym wychowankom ogromnej dawki pozytywnej energii i niezapomnianych chwil z aktorami.

Jolanta Wołoszyn

Protokół z rozstrzygnięcia Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”

Baśnie i bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. W grudniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Celem konkursu było: popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni twórczej, wzbogacanie warsztatu plastycznego dzieci oraz różnorodnych form i technik plastycznych. Powołana komisja w składzie - pani Justyna Kudyba, pani Monika Gozdek, pani Iwona Pankiewicz dokonała oceny prac konkursowych. Wyróżnienia otrzymały dzieci:

 

W grupie trzylatków „Żabki”:

Anastazja Dmitroca

Rita Luchowska

 

W grupie czterolatków „Misie”:

Lena Chacia

Klara Kłos

Zofia Milczuk

 

W grupie pięciolatków „Biedronki”:

Łukasz Graca

Antonina Łaba

Kornelia Kołtun

Lena Miśkiewicz

Alicja Wawrzusiszyn

 

W grupie sześciolatków „Pszczółki”:

Aleksandra Dąbrowska

Rita Cienkusz

Anna Jakimczuk

Róża Miśkiewicz

Oliwier Rajtak

 

W grupie sześciolatków „Wiewiórki”:

Zofia Dudek

Nina Krajewska

Hanna Mużacz

Agata Najda

Szymon Szuper

 

Wyróżnione prace można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola. Gratulujemy zwycięzcom talentu, wrażliwości artystycznej i kreatywności. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Mirosława Majdan

Pieczemy świąteczne pierniki

Dnia 7 grudnia 2023 roku przedszkolaki zgodnie z tradycją piekły świąteczne pierniczki. Warsztaty dla dzieci zorganizowały panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce: pani Monika Szczepaniuk i pani Izabela Sierzyńska.  Z pomocą pań z Klubu Seniora „Wrzos” praca z wypiekaniem pierników przebiegała sprawnie i bez trudu. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy. Wałkowały przygotowane przez panie ciasto, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka i układały je na blasze. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Po włożeniu ciastek do piekarnika, w całym GOK-u unosił się wspaniały korzenny zapach, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój. Zanim pierniki się upiekły, przedszkolaki czas oczekiwania spędziły bawiąc się wspólnie przy muzyce. Gdy ciastka już były gotowe, dzieci zajęły się ich dekorowaniem. Bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrami oraz różnymi posypkami. Następnie piękne, własnoręcznie udekorowane pierniki zjadły ze smakiem. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły.

Dziękujemy gorąco Paniom z GOK-u oraz Paniom z Klubu Seniora „Wrzos” za zaangażowanie się w organizację warsztatów dla naszych wychowanków i wspaniałą świąteczną atmosferę oraz Pani Natalii Roszkowskiej za przygotowanie kolorowych lukrów.

Jolanta Wołoszyn

 

Mikołajki w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie”

 

            Okres przedświąteczny to bardzo szczególny czas związany z wieloma pięknymi zwyczajami. Przedsmakiem świątecznej gorączki są Mikołajki, czyli dzień Świętego Mikołaja, zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia. To właśnie tego dnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Na spotkanie z Mikołajem dzieci czekają zarówno w domach, jak i w przedszkolu. 

6 grudnia 2023 roku z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci z niecierpliwością na niego czekały. Aby skrócić czas oczekiwania, obejrzały mikołajkowy występ w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z klasy II.

Kiedy ujrzały w drzwiach Świętego Mikołaja na ich buziach pojawił się uśmiech. Były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, gdy znalazły się blisko niego. Ten niezwykły gość, oprócz worka pełnego prezentów, przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, tańczyły. Na zakończenie Mikołaj wszystkim dzieciom osobiście wręczał prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a zrobione z Mikołajem zdjęcia będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Jolanta Wołoszyn