piątek 26 Cze 2026

Szukaj

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W PRZEDSZKOLU

Dnia 23.09.2024r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Nasi goście przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, podczas jazdy na rowerze oraz przypomnieli numery alarmowe. Funkcjonariusze policji podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Nawiązano również do bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjanci przypomnieli dzieciom o konieczności zapinania pasów oraz korzystania z fotelików samochodowych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Na zakończenie dzieci wręczyły mundurowym podziękowanie za cenną lekcję oraz wyrecytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę.

 

Iwona Hucik

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2024

 

 

            Dnia 20.09.2024r. w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka dzieci ze starszych grup spędziły miło dzień w sali zabaw „Hop Bęc” w Zamościu. Celem naszego wyjazdu była integracja grup rówieśniczych oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Na początku zabawy wszystkie dzieci zapoznane zostały z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

W tym wyjątkowym miejscu przedszkolaki miały do dyspozycji konstrukcję zabawową,
a w niej: zjeżdżalnie, tunele, drabinki i basen z kolorowymi piłkami. Mogły również skorzystać z tablic manipulacyjnych w strefie malucha, mini samochodzików oraz klocków xxl.
W ogrodzie należącym do sali zabaw czekały na dzieci dmuchane zjeżdżalnie. Wszystkich ogarnęła fala radości. Można było zobaczyć, jak każde dziecko cieszyło się chwilą i odkrywało nowe możliwości zabawy.Nieco zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola. Dzieci z najmłodszej grupy tego dnia udały się na spacer z kolorowymi balonami w okolicy przedszkola. Dodatkowym, ale również ważnym dla wszystkich wydarzeniem było nadanie nazw poszczególnym grupom. I tak, od dzisiaj mamy w przedszkolu „Żabki”, „Misie”, „Biedronki”, „Pszczółki” i „Wiewiórki”. Po odśpiewaniu hymnu przedszkolaka, wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie, iż będą starały się być wzorowymi przedszkolakami. Następnie wspólnie bawiły się przy grupowych piosenkach. Na koniec tradycyjnie wypuszczono w niebo kolorowe balony z dołączonymi życzeniami. Po zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 

 

Iwona Hucik

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

Dzień Kropki to wyjątkowy dzień, w którym dzieci odkrywają swoje pasje, rozwijają talenty oraz pobudzają kreatywność i pomysłowość.

 W naszym przedszkolu obchodziliśmy go 13 września. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią małej kropki, która zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vashti. W tym dniu symboliczne kropki były głównym akcentem dziecięcych strojów. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych z kropką w roli głównej oraz wspólnie stworzyły „kropkowe drzewo”
z samodzielnie ozdobionych kropek. Dzieci miały też okazję zrobić sobie zdjęcie w „kropkowej foto budce”. Nie zabrakło również kreatywnych prac plastycznych, których głównym bohaterem była kropka. Cały dzień upłynął nam w miłej, radosnej i kropkowej atmosferze.

Dzień Kropki na stałe wpisujemy w nasz kalendarz!

   Iwona Hucik

PROJEKT EDUKACYJNY „WITAMINKI” W PRZEDSZKOLU

W roku szkolnym 2024/2025 przedszkolaki dołączyły do drugiej edycji projektu edukacyjnego „WITAMINKI” pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Cele szczegółowe projektu to:

  • promowanie zdrowych nawyków żywieniowych,
  • zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa,
  • stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków,
  • oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi,
  • wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.

W ramach realizacji projektu, będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. W każdym miesiącu przedszkolaki będą uczestniczyły w realizacji warzywnego wyzwania poprzez udział w różnych zadaniach organizowanych
w przedszkolu.

Bohaterem, który rozpoczął drugą edycję projektu był ziemniak Ziemowit. Przedszkolaki podczas zajęć poznały to warzywo poprzez dotyk i węch. Dowiedziały się jak jest zbudowany ziemniak, jakie są etapy jego rozwoju, pod jakimi innymi nazwami występuje w różnych regionach naszego kraju oraz jakie potrawy możemy przygotować z tego warzywa. W ramach zadaniach dzieci wykonały mini książeczkę obrazującą jak rosną ziemniaki.

Iwona Hucik

Wakacje czas zacząć!

Lato to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W naszym przedszkolu przez cały lipiec słychać dziecięcy gwar, ponieważ przedszkole pełni dyżur wakacyjny. Specjalnie dla dzieci zostały zorganizowane różne atrakcje, które wypełniają wakacyjny czas w przedszkolu. Dzieci bawią się przynoszonymi z domu zabawkami, chętnie korzystają z hali sportowej, sali korekcyjnej oraz placów zabaw, gdzie rozwijają i doskonalą sprawność ruchową. Wykonują ciekawe prace plastyczne zarówno na kartonach jak i na folii. Aby odpocząć od wysokiej temperatury na zewnątrz organizowane są zajęcia relaksacyjne w sali. Wtorek, 4 lipca był dla naszych przedszkolaków dniem sportu. Tego dnia odbyła się „Letnia Olimpiada Przedszkolaków”. Jak przystało na zawody sportowe dzieci podzielono na zespoły, które wzięły udział w licznych konkurencjach. Wszystkie dzieci z ogromną determinacją i zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia. Atmosfera olimpiady była nie tylko pełna sportowej rywalizacji, ale także wzajemnego wsparcia i szacunku. Dzieci dopingowały się nawzajem. To był moment, w którym każde dziecko czuło się częścią jednej, dużej, sportowej rodziny. We wtorek 9 lipca przedszkolaki wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do sali zabaw LiliLand w Zamościu. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji: z toru przeszkód Ninja, suchego zjazdu pontonowego, mini boiska do gry w piłkę nożną, zjazdu tyrolkowego, gier interaktywnych, basenu z kulkami. Mogły też przebierać się w różne stroje i wcielać w ulubionych bohaterów bajkowych. Natomiast 18 lipca do naszego przedszkola przybyli aktorzy Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa ze spektaklem pt. „Złota rybka”. To pełne humoru przedstawienie pozwoliło dzieciom poznać historię zachłannej rybaczki i poczciwego rybaka, którzy mieszkali w ubogiej chacie nad brzegiem morza. Pewnego dnia rybak złowił Złotą Rybkę, która potrafiła mówić. Poprosiła rybaka, by zlitował się nad nią i wypuścił ją z powrotem do morza, a w zamian obiecała spełnić jego życzenia. Wspólna zabawa oraz możliwość współtworzenia spektaklu, uświadomiła dzieciom znaczenie uczciwości, szacunku dla innych oraz przestrogi przed zachłannością.

            Jeszcze ponad tydzień pozostało do końca wakacyjnego dyżuru. Mamy nadzieję, że każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie, a lipcowy czas upłynie wszystkim w miłej i radosnej atmosferze pełnej ciekawych, nowych doświadczeń.

Jolanta Wołoszyn

Wiersze znane i lubiane – konkurs recytatorski

          

  Dnia 17.06.2024 r. w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Ulubione wiersze przedszkolaków”.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, ćwiczenie pamięci, ćwiczenie prawidłowej wymowy, prezentacja umiejętności dzieci oraz popularyzacja poezji dziecięcej.

Do konkursu zgłosiło się 45 dzieci:

  • z grupy „Żabki” – 7 dzieci, opiekun p. I. Hucik;
  • z grupy „Misie” – 9 dzieci, opiekun p. A. Jędruszczak;
  • z grupy „Biedronki” – 9 dzieci, opiekun p. J. Wołoszyn;
  • z grupy „Wiewiórki” – 9 dzieci, opiekun p. B. Tyrka;
  • z grupy „Pszczółki” – 11 dzieci, opiekun p. D. Piróg.

 

Komisja w składzie: p. Małgorzata Knafel, p. Mirosława Majdan, p. Iwona Pankiewicz wszystkim dzieciom przyznała dyplomy za udział, a Pani dyrektor D. Ciećko wręczyła wyróżnienia:

Grupa „Żabki”: Antonina Adamczuk

                           Anastazja Dmitroca

                           Antoni Piróg

Grupa „Misie”: Karol Kustra

                          Oliwia Szuper

                          Marcelina Zielonka

Grupa „Biedronki”: Tymoteusz Berbeć

                                  Aleksander Józefczuk

                                  Zofia Litwińczuk

Grupa „Wiewiórki”: Amelia Gardzała

                                  Mikołaj Klich

                                  Hanna Mużacz

Grupa „Pszczółki”: Łucja Kłos

                                 Anna Jakimczuk

                                 Ignacy Maliszewski

 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów w różnych konkursach.

Ewa Kierepka