piątek 26 Cze 2026

Szukaj

,,W krainie wierszy Jana Brzechwy" – konkurs plastyczny

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Brzechwolandia”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu było m.in. poznawanie twórczości Jana Brzechwy, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, bogacenie dziecięcych przeżyć estetycznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej pt. „W krainie wierszy Jana Brzechwy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac. Do etapu powiatowego wybrano prace: Anny Jakimczuk i Aleksandry Dąbrowskiej z grupy „Pszczółki” (op. pani Dorota Piróg), Agaty Najda, Bianki Kiszczyńskiej i Niny Krajewskiej z grupy „Wiewiórki” (op. pani Barbara Tyrka) oraz Leny Smyk i Igi Bukała z grupy „Biedronki” (op. pani Jolanta Wołoszyn). Miło nam poinformować, że Lena Smyk otrzymała I miejsce w kategorii 5-6 latki zdobywając tytuł laureata.  11 czerwca 2024 roku podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Brzechwolandia” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za aktywny udział w konkursie, a Lenie gratulujemy wygranej.

Jolanta Wołoszyn

„GRUNT TO RODZINKA” – PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

Dnia 11 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Dorota Ciećko od powitania zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę rodziny, dbałość o podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami. Zwróciła uwagę, że pozytywne relacje w rodzinie sprzyjają rozwojowi dziecka i kształtują jego postawy. Następnie pan wójt Piotr Pasieczny poczęstował dzieci pysznymi cukierkami, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Na dzieci i ich rodziny czekało moc atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane, zabawy i konkurencje sportowe prowadzone przez panią Anię Najda. O oprawę muzyczną imprezy zadbał pan Ryszard Kopczyński, który do wspólnych zabaw potrafił zachęcić nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, owoców, słonych przekąsek. Niestety po kilku godzinach doskonałą zabawę przerwał gwałtowny wiatr i deszcz, który uniemożliwił kontynuowanie pikniku. Pomimo pochmurnej pogody uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz rodziców świadczyły, że impreza była udana. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.

Jolanta Wołoszyn

Żabki i Misie w Stadninie Koni

Dnia 6.06.2024r. dzieci z gr. „Żabki” i „Misie” wraz z opiekunami uczestniczyły  w wycieczce autokarowej do Stadniny Koni w Dąbrowie Tomaszowskiej. Była to pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym, na którą dzieci czekały z niecierpliwością.

            Nasi wychowankowie mieli możliwość skorzystania z przejażdżki na kucyku pod okiem profesjonalistów. Dzieci z ochotą siadały w kasku jeździeckim na konie i próbowały jazdy konnej. Dla wielu była to okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd powozem po terenie okolicznych łąk i lasów. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne gry i zabawy na placu zabaw oraz dmuchanych zjeżdżalniach. Pełna emocji i wspaniałych wrażeniach wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem w Restauracji Dworek Dąbrowa.

            Spotkanie z końmi i przyrodą było dla przedszkolaków ogromną frajdą i przygodą. Był to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy wróciliśmy w radosnych nastrojach do przedszkola. 

Iwona Hucik

Świętujemy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci swoje święto obchodziły 3 czerwca 2024 roku. Zaraz po śniadaniu zawitali do nas artyści z Teatru „Krak- Art” z Krakowa z przedstawieniem pt. „Jaś i drzewo fasolowe”. Była to barwna opowieść o chłopcu, który wybrał się na targ, aby sprzedać starą krowę, za którą otrzymał zapłatę w postaci ziaren fasoli. Jednak nie była to zwyczajna fasola. Posiadała niezwykłe właściwości, dzięki którym w krótkim czasie zmieniła się w ogromną roślinę sięgającą chmur. Jaś postanowił wspiąć się na pnącze i sprawdzić, dokąd go zaprowadzi. Przedstawienie przybliżyło atmosferę wsi. Dzięki doskonałej grze aktorów młodzi widzowie mogli się świetnie bawić. Niezwykła scenografia, piękna muzyka, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Mali widzowie z dużą uwagą obserwowali sceniczne wydarzenia, włączyli się do wspólnego śpiewania piosenek. Przedstawienie pokazało, że zdrowie, miłość i rodzina są ważniejsze niż bogactwo. Zaraz po przedstawieniu na dzieci czekała kolejna atrakcja, a mianowicie do naszego przedszkola przybyli bardzo wyjątkowi goście – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz umundurowanie. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta oraz pomagają przy powodzi. Przedszkolaki mogły wejść do wozu strażackiego oraz zasiąść za kierownicą quada. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna, oczywiście pod czujnym okiem strażaków. Po obiedzie każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń, będzie mile wspominany przez dzieci.

Jolanta Wołoszyn

Sukces Ani

26 maja 2024 roku w Łaszczowie podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka wychowanka Przedszkola w Tarnawatce – Anna Jakimczuk odebrała nagrodę i puchar za zajęcie drugiego miejsca w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Serdecznie gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

POWERLAND, tu zaczyna się zabawa

23 maja 2024 r. dzieci z grup „Pszczółki”, „Wiewiórki” i „Biedronki” pod opieką pań: Doroty Piróg, Barbary Tyrka, Jolanty Wołoszyn, Iwony Pankiewicz, Moniki Gozdek i Anny Zielonka wybrały się na wycieczkę autokarową do Rodzinnej Strefy Zabawy Powerland w Biłgoraju. Na dzieci czekało moc atrakcji w Sali Zabaw Wewnętrznej oraz w Parku Zabaw Zewnętrznym. Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas pobytu w centrum zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Bogato wyposażona sala od razu zachęciła dzieci do aktywności. Nasi podopieczni bawili się korzystając z różnego rodzaju sprzętów między innymi: zjeżdżalni, czteropoziomowej zabawowej konstrukcji, trampolin, wieży spider, dmuchanej zjeżdżalni, toru pontonowego, toru ninja, basenu z kulkami, klocków xxl. Miłą niespodzianką były gigantyczne pluszaki: królik i polarny miś, które uprzyjemniły pobyt dzieci w Parku Zabaw. Kolejną atrakcją dla dzieci okazał się plac zewnętrzny. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, park linowy, labirynt, tor przeszkód, zjeżdżalnie pontonowe, zakręcona beczka, karuzele, krzywy domek, basen z łódkami, tyrolka oraz wiele innych stały się okazją do doskonalenia sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej przedszkolaków. Był to również wyśmienity czas na integrację grup przedszkolnych. Przedszkolaki miały też okazję zwiedzić Papugarnię i wzbogacić wiadomości na temat papug oraz poznać warunki ich życia. Po krótkiej pogawędce przeprowadzonej przez pracownika Papugarni dotyczącej nawyków i sposobu życia ptaków oraz zapoznaniu dzieci z regulaminem, aby nie zrobić sobie i ptakom krzywdy, przedszkolaki mogły wejść do środka, nakarmić papugi oraz dotknąć je. Ptaki bardzo chętnie siadały na ramionach, podlatywały do karmienia i pozowały do zdjęć. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci naszych przedszkolaków. To była atrakcyjna lekcja żywej przyrody. Czas spędzony w Rodzinnej Strefie Zabawy przyniósł wiele radości o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na chwilę w Zwierzyńcu, aby zjeść smaczne lody. Pełni, niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do czekających przy przedszkolu stęsknionych rodziców.

Jolanta Wołoszyn