Eliminacje szkolne do XVII edycji Ogólnopolskiego Recytatorskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"
„To była piękna pani z Węgier pochodząca,
Świeta Kinga zawsze wyrozumiała i w duchu się modląca.
żona Bolesława Wstydliwego,księcia krakowsko-sandomierskiego.
Za nią do Polski sól przywędrowała
z pierścieniem, który w Maramarosz pożegnała.
Kinga swą radością rozpraszała chmury,
wiarę miała taką, co przenosi góry,
odnalazła skarby cennej soli,
bo ufała zawsze Bożej woli.
Chlubą nam są zasługi Świętej Kingi,
więc nie zapomnijmy o niej nigdy!”
W eliminacjach szkolnych do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej ”Pierścień Świętej Kingi” w Tarnawatce 20 listopada 2013 roku wystapiło 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawatce; w kategorii klas I–III 15 uczestników a w kategorii klas IV- VI również 15.



W dniu 19.11.2013r. 11 osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu konkursu plastyczno-literackiego „Wierzę w Ciebie Żywy”. Podsumowanie konkursu odbyło się w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu u oo. Franciszkanów i rozpoczęło się Mszą Św. sprawowaną przez księdza biskupa Mariana Leszczyńskiego. Po Eucharystii i krótkim koncercie księdza biskupa na harmonijce ustnej przystąpiono do odczytania protokołu. Do konkursu plastycznego zgłoszono 680 prac z 50 placówek. 




W dniu 15.11.2013r. dzieci z „Małego chórku” zaprezentowały dla uczniów klas 0-III baśń pt.”Baśń higieniczna o Królewnie Śnieżce i siedmiu Krasnoludkach”. Głównym celem prezentacji tej baśni było przybliżenie dzieciom, co jest niewskazane i szkodliwe dla zdrowia i jak należy postępować, aby żyć długo, zdrowo i radośnie.









