Wesoła uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej
Powitaliśmy 15 października 2013 roku serdecznie nauczycieli, dyrekcję, rodziców i uczniów. Przybyli zaproszeni i najgoręcej witani emerytowani nauczyciele: pani Wiesława Gwozda-nauczycielka geografii i wychowawczyni naszego wójta Piotra Pasiecznego, jak później wyznał; pani Janina Konopka-nauczycielka matematyki, pani Halina Kiecak, ucząca dawniej języka rosyjskiego i polskiego; była pani dyrektor gimnazjum, Kazimiera Mańdziuk,uczaca matematyki; panie Alicja Wójcik i Jadwiga Kurylak z nauczania początkowego, pani historyczka i polonistka Marianna Wilk, pani Teodora Świtka, pracująca w świetlicy; pani polonistka Grażyna Bałabuch.
Szkoła zajmuje ważne miejsce w życiu państwa, narodu, społeczeństwa. Kształci młodego człowieka, wychowuje, przygotowuje do roli obywatela kraju. Jak powiedział Albert Einstein:” szkoła zawsze była jednym z najważniejszych ośrodków przekazywania bogactwa tradycji jednego pokolenia drugiemu.” System szkolny ulegał ciągłym zmianom, które przybliżyła prezentacja multimedialna, która opracowała pani Małgorzata Knafel. Przypomniała również historię szkoły w Tarnawatce.












10 października 2013 roku w naszym przedszkolu odbył się piknik integracyjny ,,Święto pieczonego ziemniaka’’. Braliśmy udział w grach i zabawach ze śpiewem . Tańczyliśmy wokół ogniska. Uwieńczeniem była konsumpcja pieczonych ziemniaków i kiełbasek.
Dnia 08 października 2013r. Sandra Litwińczuk i Krystian Czop brali udział w Podrejonowym Turnieju Tenisa Stołowego w Rachaniach. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie, zajęli II miejsce.










