POWIAT, REJON, WOJEWÓDZTWO w LEKKIEJATLETYCE
15 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiejatletyce. Naszą szkołę reprezentowali: w biegu na 1000 m chłopców – Mateusz Krzyżanowski i Łukasz Kot oraz w biegu na 600 m dziewcząt – Katarzyna Cepil . Kasia i Mateusz w swoich konkurencjach zajęli II miejsca awansując na zawody rejonowe do Zamościa, Łukasz Kot uplasował się na V miejscu w biegu na 1000 m.
18 maja w Zamościu odbyły się rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiejatletyce. W zawodach brał udział Mateusz Krzyżanowski, który w biegu na 1000 m zajął II miejsce ( Katarzyna Cepil uczestniczyła w wycieczce szkolnej). Mateusz zakwalifikował się na zawody wojewódzkie.
Zawody wojewódzkie odbyły się 6 czerwca na obiektach OSiR w Biłgoraju. Mateusz w gronie 15 startujących zawodników w biegu na 1000 m zajął V miejsce, bijąc rekord życiowy wynikiem 2,49 m/s. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku szkolnym.
Mariusz Litwińczuk



Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 37. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Mamy nadzieję, że jak co roku Mały Konkurs Recytatorski da młodym ludziom szansę na odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra. Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, tematyka tekstu jest dowolna. Jury ocenia dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję recytatora, interpretację utworu
eliminacjach w Tomaszowie Lub. 19 maja 2018 r.:



Dnia 27 kwietnia 2018 roku przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Sprzątanie świata” w ramach corocznie obchodzonego Dnia Ziemi. Gimnazjaliści, razem z wychowawcami klas wyszli na godzinach wychowawczych poza budynek szkoły, by posprzątać najbliższą okolicę. Uczniowie podzielili się na grupy, którym zostały przydzielone określone zadania. Jedni zbierali do worków plastik, inni szkoło, a pozostali papier. Chociaż uczniowie mieli niewiele czasu, udało im się zebrać sporo porozrzucanych śmieci. Dzięki sprawnej organizacji oraz współpracy wszystkich gimnazjalistów, nasza okolica choć na krótki czas pozostanie czysta.









