Protokół z przeprowadzonej loterii fantowej w Szkole Podstawowej w Tarnawatce
Dnia 10 kwietnia 2018 r. członkowie "Klubu Wiewiórka" przeprowadzili charytatywną loterię fantową. Na zebraniu Klubu dnia 5 kwietnia ustalono regulamin loterii, przygotowano ogłoszenia informujące o wydarzeniu, wytypowano uczniów do przeprowadzenia loterii po dwóch na każdej przerwie międzylekcyjnej, przygotowano losy po 1 zł i 2 zł. Członkowie Klubu przynieśli swoje książeczki i zabawki, które postanowili przekazać na loterię. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli a także innych pracowników szkoły. Podczas trzech przerwach wykupiono wszystkie losy. Po loterii komisyjnie przeliczono zebrane pieniądze. W sumie zebrano 127 zł 50 gr, słownie: sto dwadzieścia siedem złotych pięćdziesiąt groszy. Zebrane pieniądze wraz z protokołem przekazano do PCK w Tomaszowie Lub. Protokół z przeprowadzenia loterii zamieszczono także na tablicy Klubu.
Opiekunowie Klubu "Wiewiórka":
Ewa Kierepka
Barbara Tyrka





W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. dzieci z klas 0 - III obejrzały przygody rudowłosej dziewczynki o imieniu Pippi, która mieszkała w „Willi Śmiesznotki” z małpką – Nilssonem i koniem – Alfonso. Miała wyjątkową wyobraźnię, a jej niezwykłe opowieści przenosiły nas w świat pełen niespotykanych przygód. Poznaliśmy też jej przyjaciół rodzeństwo –Tommy’ego i Annike. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie mogli odwiedzić nie tylko Willę ale również szkołę oraz kibicować Pippi podczas występów cyrkowych. Z wielką radością uczestniczyliśmy w przygodach bohaterów wspólnie śpiewając i bawiąc się. Dzieci żywiołowo reagowały na pełne humoru sytuacje, muzyczne sceny, zabawne pościgi. Na koniec spektaklu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
W miesiącu marcu odbył się konkurs plastyczny pt. „ Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Konkurs miał na celu przybliżyć atmosferę świąt Wielkanocy, pielęgnować tradycję wysyłania kartek świątecznych oraz stwarzać możliwość do twórczego rozwoju dzieci oraz osiągania sukcesów.
W dniu 22 marca w naszej szkole odbył się Gminny konkurs matematyczny „MiMaK” dla uczniów klas III szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 13 uczniów - 11 z naszej szkoły i 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej. Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca- pani Elżbieta Jakubczak, sekretarz- pani Barbara Tyrka, członek – pani Urszula Romańczuk. Najwyższą punktację w konkursie otrzymał Bartłomiej Mulawa z kl.IIIb, kolejne miejsce w punktacji przypadło Dominikowi Kowalczukowi również z klasy IIIb. Obydwu uczniów do konkursu przygotowywała pani Ewa Kierepka. Trzecią lokatę w konkursie zdobył Karol Iskierka z kl.IIIa, który pracował pod kierunkiem pani Elżbiety Bielak. Wszystkim uczestnikom konkursu pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy uczniom, którzy uzyskali najwyższą punktację w konkursie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.









