„Lubelskie drogi do Niepodległości”
6 czerwca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Wojewódzkiego konkursu ekologiczno-regionalnego Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna . Nie zabrakło na nim przedstawiciela naszej szkoły. Uczniowie naszego gimnazjum tj. Magdalena Majdańska i Ernest Bzikot wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem w tworzenie gazetki konkursowej, a ich praca została doceniona przez komisję konkursową.
Zdobyliśmy I miejsce, pokonując kilka innych gimnazjów naszego województwa!
Ogromne wrażenie na uczestnikach konkursu zrobiła na gala podsumowująca, szczególnie widowisko teatralno – muzyczne „Nasza Niepodległa” przygotowane przez uczniów susieckiej szkoły. Poruszeni i niezwykle szczęśliwi wyruszyliśmy potem na krótką wycieczkę podziwiając szumy nad Tanwią. Wraz z przedstawicielami Lasów Państwowych złożyliśmy wieniec w miejscu pobytu Józefa Piłsudskiego na terenie gminy Susiec ( W Rebizantach)
Konkurs objęty został Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewody lubelskiego.
Opiekunowie: Monika Czerniak – Uchman
Wiesława Pióro





5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy VI byli na wycieczce w Tomaszowie Lubelskim. Zorganizowano ten wyjazd z okazji Dnia Dziecka, głównym celem była integracja grupy i poznanie historii miasta. Wyjechaliśmy z Tarnawatki o godzinie 8:20 i udaliśmy się do parku miejskiego, gdzie wszyscy znaleźli coś dla siebie, aby zrelaksować się i wyciszyć. Następnie udaliśmy się na obiad,

W dniu 3 czerwca 2018 roku w Wożuczynie odbywał się XIII Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Starosty Tomaszowskiego, Wójta Gminy Rachanie i Dziekana Dekanatu Tomaszów Lub. Północ. Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach, Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Szkoła Podstawowa w Wożuczynie. Wśród celów tegorocznej edycji konkursu przyświecało uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę w przeglądzie reprezentowało „Trio” w składzie: Amelia Rybaczyńska, Karolina Bartoszyńska i Julia Goch. Dziewczynki są solistkami „Małego Chórku”. Zaprezentowały piosenki: „Biały orzeł” i „Fundament”. W podziękowaniu za występ otrzymały okolicznościowy dyplom i statuetkę. Cieszymy się z kolejnego, bardzo udanego występu naszych uczennic oraz składamy podziękowanie rodzicom pani Marii Rybaczyńskiej i panu Januszowi Bartoszyńskiemu za zapewnienie opieki i środek transportu.










