BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
26 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z asp. szt. Hubertem Kielarem z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do szkoły. Policjant przypomniał dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się na drogach, mówił o prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych, podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą przydarzyć się podczas drogi do szkoły i jak zachować się w takiej sytuacji. Ponadto podkreślił jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Pierwsze dla klas I – V, drugie dla kl. VI – VII i III klas gimnazjalnych. Spotkanie z przedstawicielami policji to jedno z wielu działań podejmowanych w ramach poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Renata Litwińczuk




Dnia 24 września 2018r. w Zespole Szkół i Przedszkola w Tarnawatce odbyły się wybory nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Dziewięciu kandydatów z klas IV–VIII szkoły podstawowej oraz czterech przedstawicieli klas III gimnazjum zaprezentowało swoje sylwetki i programy wyborcze na plakatach. Kampania wyborcza trwała cały tydzień, podczas której kandydaci rozmawiali z wyborcami
„A więc wyjść w teren… Nie bać się przestrzeni, trudu, mrozu czy niewygód. Dać dziecięcym płucom powietrze pól lasów i sycić słońcem skórę, kąpać w podmuchu wiatru, hartować w ostrym zimowym powietrzu, potęgować siły i zdrowie wszechstronnym ruchem, wzbogacać umysł, kształcić charakter, budzić gorące uczucia do ojczyzny”.
19 września 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami Panią aspirant Wioletą Myszczyńską i starszym aspirantem Piotrem Koniec z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
W sierpniu 2018 r. rozstrzygnięto XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Darujmy światu pokój”. Do udziału w tej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, nadesłanych zostało 910 prac wykonanych przez 903 autorów. Z wielką przyjemnością donosimy, że jeden z naszych uczniów- SZYMON ADAMCZUK z klasy IV „b” zdobył nagrodę w kategorii wiekowej 7- 10 lat. Szymon wykonał swoją pracę na zajęciach koła plastycznego. Gratulujemy!









