Wyśpiewane "Dla Niepodległej"
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 6 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Dla Niepodległej". Organizatorem konkursu była nasza szkoła pod kierunkiem pań: Ewy Zieńko - Bajwoł, Elżbiety Jakubczak i Elżbiety Bielak. Patronat Honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Tarnawatka - Piotr Pasieczny, który powitał zebranych uczestników i dokonał jego otwarcia. Uczennice prowadzące konkurs: Sandra Tymczuk i Zuzanna Źróbek w krótkich słowach przypomniały zebranym drogę Polaków do niepodległości. Następnie
35 solistów naszej gminy zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. Usłyszeliśmy utwory znane, takie jak: "Wojenko, wojenko", " Marsz Pierwszej Brygady", "Przybyli ułani pod okienko", " Pierwsza kadrowa", "Rozkwitały pąki białych róż" oraz te mniej znane "123 - tyle lat w niewoli", "Jak szło wojsko raz ulicą", "Dziewczyna z granatem", "Nie szukaliśmy śmierci", "Dziś idę walczyć mamo", czy też "Katyń 1940. Ostatni list". Jury, w składzie:
Ks. Marian Maciołek, pan Kamil Kostur i pan Marian Szałapski oceniało zarówno dobór repertuaru, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom utworów, więc komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Po naradzie jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących wykonawców w poszczególnych kategoriach:
W kategorii klas I-IIInagrodę otrzymały:Agata Rębisz i Olivia Pomykała z klasy III przygotowane przez p. Elżbieta Jakubczak oraz Cezary Oberda z klasy I b przygotowany przez p. Jolantę Wołoszyn. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Jakub Berbeć i Daniel Antoniak z klasy II przygotowani przez p. Barbarę Tyrka oraz Weronika Dejneka z klasy I a przygotowana przez p. Grażynę Piasecką.
W kategorii klas IV-VI nagrodę otrzymały:Gabriela Piechnik oraz Julia Iskierka z klasy
VI a. Wyróżniono zaś Maję Hołojuch z klasy V a i Maję Oberda z klasy V b oraz Bartosza Mireckiego z klasy IV a.
W kategorii kl. VII - VIII i gimnazjum nagrodę otrzymali: Kacper Litwińczuk z IIIa gimnazjum, Natalia Kowalczuk z i Natalia Miziuk z klasy VIII. Wyróżniono natomiast Angelikę Szum i Kingę Margolt z klasy VIII. Uczniów w kategoriach klas IV- VIII i gimnazjum przygotowała p. Ewa Zieńko- Bajwoł.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki w postaci długopisów, zaś laureaci nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Na koniec słowa podziękowania w kierunku dzieci, rodziców i nauczycieli skierowała Przewodnicząca Rady Gminy - pani Kazimiera Mańdziuk. My również dziękujemy wszystkim wykonawcom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a laureatom gratulujemy.
Laureaci pierwszych miejsc zaprezentują się podczas uroczystości z okazji 100-lecia obchodów Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada
w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce.
Jolanta Wołoszyn



6 listopada w Szkole Podstawowej w Rachaniach odbył się Podrejonowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego ( eliminacje do Mistrzostw Powiatu SZS w Bełżcu). Zawody odbyły się w kategorii młodzież szkolna (klasa VII, VIII i III Gimnazjum), naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sylwia Czop, Sylwia Cisek, Martyna Szokało, Kacper Samek, Krystian Skali, Patryk Rachański i Aron Malec. W kategorii chłopców I miejsce zajął Kacper Samek, w kategorii dziewcząt III miejsce zajęła Sylwia Czop - oboje awansowali na zawody powiatowe, które odbędą się 13 listopada w Bełżcu. W zawodach sportowych w Rachaniach uczestniczyli również uczniowie z Rachań, Michalowa i z Jarczowa.
W dniu 26 października 2018 roku uczniowie klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum w Tarnawatce pod opieką nauczycieli pani Teresy Baroszyk, pani Celiny Czerwonka, pani Joanny Ciapy, pani Moniki Uchman, pani Agnieszki Giery, pani Moniki Borek, 











