Dzień Sportu u Słodziaków
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby zainspirować dzieci do codziennego czytania, sieć sklepów Biedronka pod koniec września ogłosiła konkurs dla szkół podstawowych: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Do szkół podstawowych w Polsce zostały wysłane zestawy książek "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych. Nasi uczniowie z klas I - III najpierw wysłuchali przygód Słodziaków czytanych przez wychowawców podczas zajęć. Jednocześnie czytali w domu wybrane przez siebie książki, za co otrzymywali naklejki z podobizną Słodziaka, które wklejali do specjalnych albumów. Następnie uczniowie wzięli udział w Szkolnych Obchodach Dnia Głośnego Czytania, oraz stworzyli prace plastyczne przedstawiające nowe przygody Gangu Słodziaków w zależności od poziomu:
- uczniowie klas pierwszych - w formie rysunku,
- uczniowie klasy drugiej - w formie komiksu,
- uczniowie klasy trzeciej - w formie tekstu z możliwością dodania rysunku.
To właśnie klasa druga w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" zdobyła główną nagrodę dla szkoły, którą było dofinansowanie na zakupu nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3 000 złotych, a praca stworzona przez uczniów pt. "Dzień Sportu u Słodziaków" dodatkowo znalazła się wśród 500 wyróżnionych przez jury. Oprócz nagrody pieniężnej dla szkoły każdy uczeń zwycięskiej klasy otrzymał nagrody indywidualne.
Gratulujemy zwycięskiej klasie i wychowawczyni Barbarze Tyrka oraz dziękujemy wszystkim uczniom i ich paniom za zaangażowanie włożone w zadania konkursowe. Mamy nadzieję, że nowo zakupione książki jeszcze bardziej zachęcą do czytania i pobudzą wyobraźnię uczniów.
Książki już są w szkolnej bibliotece!
Nasza biblioteka wzbogaciła się o 123 pozycje książkowe. To główna nagroda w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Te piękne książki (albumy, książki popularno - naukowe, przygodowe, wiersze, bajki, lektury, encyklopedie o zwierzętach i wiele innych) zachwyciły dzieci. Pani bibliotekarka obiecała, iż pierwsze książki trafią do czytelników jeszcze przed świętami. Mamy nadzieję, iż ten bogaty księgozbiór zachęci uczniów do czytania i wpłynie na wzrost czytelnictwa.
Jolanta Wołoszyn



Dnia 3 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się pokaz fizyczno-chemiczny pt. „Fizyka wszędzie styka”, przygotowany przez grupę – „Zaelektryzowani”. W ramach spektaklu uczniowie obejrzeli eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Poprzez zabawę mogli zobaczyć jak powstaje kondensacja, jakie są efekty „zażycia” helu oraz pobawić się z ciekłym azotem. Zapraszamy za rok na następny pokaz.
27 i 28 listopada 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się finał Turnieju Wojewódzkiego 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W trzech koncertach prezentowało się prawie stu recytatorów z całego województwa. Wśród nich, jak pamiętacie, znaleźli się: Kasia Cepil i Kacper Litwińczuk z naszego Gimnazjum. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Recytatorów oceniało kompetentne i wymagające jury- aktorzy, recytatorzy, poeci. Miło nam poinformować, że laureatem konkursu został Kacper, który zachwycił komisję swoją prezentacją. Gimnazjalista otrzymał II nagrodę. Gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tarnawatce do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej – XV edycja.










