piątek 26 Cze 2026

Szukaj

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Dawniej ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Obecnie Andrzejki to spotkania towarzyskie, wspaniała zabawa dostarczająca wielu przeżyć i emocji. Jest to doskonała okazja do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

            Również w naszym przedszkolu 28 listopada 2018 roku świętowaliśmy Andrzejki. Na początku dzieci zostały zapoznane z tradycją historii święta Św. Andrzeja. Następnie odwiedziły je trzy tajemnicze postaci, tj. dobra czarownica Stella, wróżka Bella i cyganka Miranda. Czarownica porwała dzieci do tanecznej zabawy przy muzyce, a wróżka i cyganka zapraszały dzieci do sali wróżb, gdzie mogły przenieść się na chwilę do świata magii i czarów. W tajemniczej atmosferze dzieci miały możliwość wróżenia poprzez zabawę i jednocześnie dowiedzenia się, co ich czeka w niedalekiej przyszłości (np. jaki prezent dostanie od Mikołaja, jaki będzie jego wykonywany zawód, imię żony/męża itp.) Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie.

            Po skończonych wróżbach i tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek.