piątek 26 Cze 2026

Szukaj

Dzień Dziecka ze strażakami

1 czerwca 2023 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz  z opiekunami udały się na pieszą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce. Czekali już na nich panowie strażacy: Arkadiusz Berbeć, Piotr Pankiewicz, Tomasz Szczepaniuk i Paweł Bartnicki. W trakcie spotkania opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy. Dzieci przypomniały numery alarmowe i dowiedziały się, że praca strażaka nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków komunikacyjnych, podtopień, huraganów, prowadzi wiele działań na rzecz społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i okolic. Strażacy zaprezentowali sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły z bliska zobaczyć a nawet dotknąć wiele urządzeń, z których strażacy korzystają podczas akcji, wejść do samochodu strażackiego, założyć hełm oraz sprawdzić jak działają węże strażackie. Polewanie wodą było nie lada atrakcją dla maluchów. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci, a niektóre z nich deklarowały, że w przyszłości zostaną strażakami. Dziękujemy serdecznie strażakom za poświęcony czas, a przede wszystkim za pomoc, jaką niosą mieszkańcom w sytuacjach zagrożenia.

            Po pokazach wszystkie dzieci zajęły miejsca przy przygotowanych dla nich stolikach, aby odpocząć i zjeść smaczną pizzę.

Pełne wrażeń, zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Jolanta Wołoszyn

„Żabki” i „Motylki” na wycieczce

26 maja 2023 r. „Żabki” i „Motylki” wraz z opiekunami wyruszyły autokarem na wycieczkę przedszkolną. Pierwszym celem podróży była sala zabaw „LiliLand” w Zamościu. Na miejscu przywitały dzieci panie i opowiedziały o zasadach panujących w sali. W czasie dwugodzinnego pobytu, przedszkolaki bawiły się na zjeżdżalni pontonowej, pokonywały przeszkody na torze Ninja, skakały na trampolinie, zjeżdżały na tyrolce, grały w piłkę na mini boisku. Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z kącika malucha lub odpocząć przy stoliku. Dzieci mogły również przebrać się za ulubionego bohatera bajkowego, wystąpić na scenie i zaśpiewać do melodii znanych dziecięcych przebojów. Po zabawie czekał na dzieci ciepły posiłek. Na zakończenie przedszkolaki wykonały przypinki dla swoich mam z okazji ich święta. Kolejnym etapem wycieczki była „Zielona Zagroda” w Bondyrzu, gdzie czekały na dzieci niesamowite zwierzęta. Zanim przedszkolaki wyruszyły na spotkanie z alpakami usłyszały kilka ciekawostek na temat tych zwierząt, dowiedziały się, jak obchodzić się z nimi. Największą atrakcją było oczywiście karmienie alpak. Zwierzęta okazały się bardzo przyjazne i łagodne, pozwoliły się głaskać oraz jadły z dziecięcych rąk marchewkę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Jacni. Wspaniale urządzony plac zabaw z bogatym wyposażeniem przypadł dzieciom do gustu. Chociaż były już bardzo zmęczone, dzielnie pokonywały kolejne przeszkody. Zjeżdżały na zjeżdżalniach, skakały na trampolinach, wspinały się, huśtały na huśtawkach. Z żalem opuszczały to miejsce.

            Pełne nowych wrażeń wróciły całe i zdrowe do przedszkola, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice.

Jolanta Wołoszyn

Jak wycieczka, to zabawa!

23 maja 2023r. dzieci z najstarszych grup wiekowych: Pszczółki, Mrówki i Biedronki udały się na coroczną całodzienną wycieczkę do parku rozrywki Powerland w Biłgoraju. Opiekę nad przedszkolakami sprawowały panie: Dorota Piróg, Alicja Polowiec, Barbara Tyrka, Mirosława Majdan, Iwona Hucik, Iwona Pankiewicz, Sylwia Jasińska. Wyjazd spod budynku przedszkola nastąpił o godz.8.30, a po godzinie drogi byliśmy już na miejscu. Powerland – Rodzinna Strefa Zabawy przywitał nas piękną pogodą i taka towarzyszyła nam przez cały dzień. Dzieci najpierw udały się do sali zabaw o pięciopoziomowej konstrukcji, wyposażonej w szereg atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie: pontonowe, faliste torowe i tubową spiralną, trampoliny, baseny z piankami i piłeczkami, różne przejścia, kładki, piramidy, wiszące korale, bocianie gniazda, worki z piankami, szklaną ścianę, most wiszący i wiele innych. 65 przedszkolaków rozpierzchło się  wśród wielu tych urządzeń i sprzętów i każdy znalazł coś dla siebie. Gdy zmęczyła je intensywna zabawa, zabierały się za układanie klocków lego, budowanie muru z ogromnych klocków, zabawy w domkach, jazdę na jeździkach, zabawę lalkami itp. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali pracownicy ośrodka i panie z przedszkola. Po dwu godzinach spędzonych wewnątrz sali zabaw, dzieci zjadły obiad. Z zapasem nowej energii udały się na plac zabaw na świeżym powietrzu. Tutaj zostały podzielone na mniejsze zespoły i korzystały w grupach z szeregu atrakcji, nadal pod opieką pracowników Powerlandu i pań z przedszkola. A były to: przeróżne dmuchańce, park trampolin, zjeżdżalnia pontonowa, labirynt wiklinowy, park linowy, basen z łódeczkami, kula wodna, kolejka torowa, zakręcona beczka (świat iluzji) i wiele innych. Dzieci miały też okazję zobaczyć w mini zoo alpaki, barany, kozy i króliki. Dobre humory nie odstępowały przedszkolaków. Ponad dwie godziny dzieci „szalały” na placu Powerlandu. Wyczerpane, przed drogą powrotną, posiliły się wafelkami ryżowymi. W Zwierzyńcu zjadły lody, a o godzinie 17 przywitali je przy budynku przedszkola zniecierpliwieni i stęsknieni rodzice. Wyprawa do Powerlandu sprzyjała wspaniałej zabawie, aktywnemu wypoczynkowi, wzajemnemu poznawaniu się dzieci i budowaniu pozytywnych relacji między nimi.

Barbara Tyrka

Światowy Dzień Pszczół

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji 19 maja 2023 r. dzieci z grupy „Pszczółki” pod opieką pani Doroty Piróg przygotowały dla wszystkich przedszkolaków oraz zaproszonych gości krótką część artystyczną. Swój występ rozpoczęły od tańca pszczółek, następnie opowiedziały koleżankom i kolegom, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w środowisku. Na zakończenie zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy przy piosence. Po występie „Pszczółek” głos zabrał nasz gość specjalny pan Mariusz, pasjonat pszczół i pszczelarstwa. Dzięki jego opowieściom dzieci miały okazję poznać bliżej zwyczaje pszczół, posłuchać ciekawostek przyrodniczych, przymierzyć strój pszczelarza, zobaczyć dymkę i inne narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami. Pan pszczelarz pokazał ramki z miodem, a także opowiedział o swojej pasji, jaką jest pszczelarstwo. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznały bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Zajrzały do wnętrza ula, aby obejrzeć z bliska plaster miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach. Na zakończenie spotkania pan Mariusz pokazał jak zrobić pachnącą świeczkę z wosku pszczelego. Największą niespodzianką dla dzieci były prawdziwe pszczoły w szklanym ulu. Tego dnia każdy przedszkolak miał również możliwość skosztowania miodu.

Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi za miłą wizytę z okazji Dnia Pszczoły i poświęcony czas.

Jolanta Wołoszyn

Protokół z posiedzenia Komisji Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Czyste powietrze wokół nas”

  W konkursie wzięły udział dzieci z grup: „Biedronki”, „Mrówki” i „Pszczółki”. Celem konkursu było: promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.         Dnia 16.05.2023r. komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Wołoszyn, p. Anita Jędruszczak, p. Iwona Hucik postanowiła wyróżnić prace następujących dzieci:

 Grupa „Biedronki”

  1. Lena Gozdek
  2. Szymon Szuper
  3. Anna Jakimczuk
  4. Michał Biront
  5. Róża Miśkiewicz

             Grupa „Pszczółki”

  1. Milena Szokało
  2. Alicja Bukała
  3. Iga Jasińska
  4. Aleksandra Dąbrowska

             Grupa „Mrówki”

  1. Aleksander Mużacz
  2. Oliwia Bednarz
  3. Daria Maryńczak
  4. Zofia Skroban

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Przedszkolaki górą

 

   Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim  Strażackim  Konkursie  Plastycznym pod hasłem „Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat”. Do etapu gminnego  zakwalifikowano 24 prace. Podczas uroczystego apelu wszyscy uczestnicy dostali podziękowania i drobne upominki. W eliminacjach powiatowych miejsce I zajęła Oliwia Matwiejszyn, miejsce II Róża Miśkiewicz, miejsce III zajęła Hanna Łaba, a wyróżnienie Aleksander Mużacz. Wręczenie nagród odbyło się 14 maja 2023 r. w Perespie podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Ponadto praca Hanny Łaby zdobyła wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dorota Piróg