Sprawozdanie z warsztatów plastycznych pt. "Kartka świąteczna"
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te, własnoręcznie wykonane, ozdobione różnymi technikami plastycznymi. Aby kultywować tę piękną tradycję panie: Julita Majdanik i Iwona Hucik w dniach 10 i 13 grudnia 2021 roku przeprowadziły we wszystkich grupach przedszkolnych warsztaty pt. "Kartka świąteczna". Łącznie wzięło w nich udział 74 przedszkolaków. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Układały przygotowane elementy tworząc piękne kompozycje, przyklejały je, a następnie ozdabiały świątecznymi motywami. Efektem pracy były wspaniałe kartki świąteczne. Dzięki warsztatom dzieci miło i kreatywnie spędziły czas, miały możliwość realizacji różnorodnych pomysłów, a atmosfera jaką stworzyły Panie prowadzące wyzwoliła wśród przedszkolaków ogrom pozytywnych emocji.
Wszystkie kartki zostały zgłoszone do konkursu plastycznego pod tym samym tytułem. Pani Julicie i pani Iwonie serdecznie dziękujemy za pomysł i jego realizację.





Już po raz dziewiętnasty został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa”, którego głównym celem było promowanie i utrwalanie tradycji zdobienia choinki na Święta Bożego Narodzenia własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Do konkursu przystąpiło 65 uczniów klas I-III. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich, ponieważ ozdoby choinkowe dzieci wykonywały w szkole pod okiem swoich pań.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Tarnawatce do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej.
Zbliża się najradośniejszy dzień dla dzieci- 6 grudzień-MIKOŁAJ! Każdy z utęsknieniem oczekuje tego wspaniałego gościa oraz prezentu, który on przyniesie. Inicjatorem i organizatorem Mikołajkowej Akcji Charytatywnej dla podopiecznych Domu Dziecka w Zwierzyńcu była Poczta Polska. Jednak bez wsparcia i ogromnego zaangażowania uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków i ich rodziców nie udałoby się zebrać tak wielu darów.









