Sukces rodziców i uczniów naszej szkoły w konkursie "Mam 6 lat".
Sukces rodziców i uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim etapie regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat".
W poniedziałek 25 marca br. w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbyła się Wojewódzka Gala Finałowa regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.
Etap II edycji Konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” skierowany był do rad rodziców w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej w wieku 6 lat.
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło troje rodziców – pani Barbara Dudek, pani Małgorzata Bartoszyńska i pani Edyta Goch w formie literackiej i cztery uczennice Karolina Bartoszyńska, Julia Goch z klasy pierwszej, Natalia Miziuk i Gabriela Pankiewicz z klasy drugiej w formie plastycznej.
Werdykt komisji konkursowej mile nas zaskoczył, ponieważ cała trójka rodziców zdobyła czołowe miejsca- pani Edyta Goch – I miejsce w kategorii wiersz, a pani Małgorzata Bartoszyńska II miejsce w tej samej kategorii, pani Barbara Dudek – III miejsce w kategorii esej.
II miejsce przypadło Karolinie Bartoszyńskiej za rysunek, a Natalia Miziuk otrzymała wyróżnienie.
Prace nagrodzone zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.
W uroczystej gali uczestniczyła dyrektor naszej szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska oraz pani Małgorzata Bartoszyńska z córką Karoliną.
Szczegółowe informacje i zwycięskie prace zostały zamieszczone na stronie www.kuratorium.lublin.pl pod hasłem Finałowa Gala Wojewódzka etapu regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat".
Nauczyciele pod okiem, których zostały przygotowane dzieci do konkursu plastycznego oraz zachęceni rodzice do udziału w konkursie literackim, to pani Małgorzata Jakimczuk, pani Elżbieta Bielak i pani Elżbieta Jakubczak.




Do konkursu na wykonanie ozdoby wielkanocnej przystąpiło 45 uczniów z klas I – III i przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartaku i naszej szkoły.












