Narodowe Święto Niepodległości 2017
Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas 2a i 2b, pod kierunkiem p. Agnieszki Giera oraz p. Moniki Czerniak – Uchman przybliżyły zgromadzonym historyczne fakty, poprzedzające datę 11 listopada 1918 roku. Gimnazjaliści, zabrali widzów w krótką podróż po najważniejszych wydarzeniach, które pozwoliły Polakom po 123 latach niewoli odzyskać upragnioną wolność. Piękne recytacje wierszy oraz śpiew pieśni patriotycznych wywołały łzy wzruszenia na twarzach słuchaczy, a na zakończenie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W sobotę 11 listopada 2017 roku młodzież gimnazjalna wystąpiła z montażem słowno - muzycznym także w kościele parafialnym w Tarnawatce, podczas mszy świętej w intencji ojczyzny. Wójt gminy p. Piotr Pasieczny podziękował gimnazjalistom za piękną lekcję historii i patriotyzmu, przypominając zebranym słowa Papież Jana Pawła II, iż „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”




Dnia 7 listopada klasa III a wraz z wychowawczynią Elżbietą Bielak była w ZOO w Zamościu na lekcji dydaktycznej „KOLORY JESIENI –FLORA I FAUNA ZAMOJSKIEGO ZOO”. Była to dwugodzinna wyjątkowa lekcja przyrody podczas której uczniowie poznali różnorodność fauny poprzez bezpośredni kontakt z nią. Uczniowie wzięli udział w pogadance połączonej z prezentacją multimedialną w sali dydaktycznej oraz poznały wybrane eksponaty zwierząt w zamojskim zoo. Podczas tych zajęć dużo dowiedziały się o zwierzętach , uczyły się rozpoznawać różne rodzaje drzew liściastych. Również wzięli udział w organizowanym przez ogród konkursie plastycznym pt. „Kolorowy świat zwierząt”.
Z gimnazjum laureatami zostali: : Kacper Litwińczuk i Katarzyna Cepil z klasy II, Magdalena Majdańska, Amelia Biront i Angelika Cisek z klas III. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Dziuba. Gratulujemy!












