Dbam o swoje ząbki małe, żeby były czyste, białe
W dniu 15 grudnia b.r. członkowie "Klubu Wiewiórka" z naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji na temat troski o zęby. Odwiedziła ich pani stomatolog Grażyna Sidorowicz z miejscowego Ośrodka Zdrowia. Pani doktor przeprowadziła pogadankę podejmującą takie zagadnienia jak: dlaczego należy myć zęby, jak często powinniśmy je myć, jak długo i w jaki sposób. Zaprezentowała najodpowiedniejsze dla dzieci pasty i szczoteczki do zębów. Przypomniała, że oprócz mycia zębów ważna jest dla ich stanu odpowiednia dieta oraz wizyty kontrolne u dentysty. Zaprosiła dzieci do swojego gabinetu, by dokonać kontroli ich uzębienia. Członkowie "Klubu Wiewiórka" wykazali się dużą wiedzą na temat dbałości o stan swoich ząbków. Wyrazili to również w formie plastycznej, uczestnicząc w konkursie pod hasłem "Dbam o swoje ząbki małe, żeby były czyste, białe". Powołana komisja w składzie: pani dyrektor szkoły Bernadeta Wołoszyńska, realizator programu "Czyste powietrze wokół nas" - pani Jolanta Wołoszyn i pani doktor Grażyna Sidorowicz po obejrzeniu prac przyznała następujące miejsca: I miejsce otrzymała Lena Pankiewicz z klasy I, II miejsce: Izabela Gramatyka z klasy III b, III miejsce - Marcel Gancarz z klasy I.
Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają wskazówki pani doktor i będą ich przestrzegać. Ufamy również, że udział uczniów w konkursie zaowocuje wzrostem świadomości o konieczności dbania o ząbki małe, aby były czyste, białe.
Opiekunowie "Klubu Wiewiórka":
Ewa Kierepka i Barbara Tyrka



Dzieci z grupy „Przedszkolna rodzinka” z klasy 0 A zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Z pomocą pani Renaty Wach praca szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wałkowały ciasto według wcześniej przygotowanego przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów: choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły w szkolnej kuchni, a po szkole unosił się zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po upieczeniu dzieci przystąpiły do ich dekorowania, a potem smakowitego zjadania. Zabawa była doskonała, a świąteczne pierniczki wyszły przepiękne.

Dnia 14 grudnia 2017 roku klasy 0 – III wyjeżdżały na spektakl teatralny pt. „ O psie kasztanie , który został detektywem”. Była to wzruszająca , przygodowa opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Nauczyła dzieci odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Przygodom Kasztanka towarzyszyły dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów. Spektakl bardzo podobał się dzieciom.
W tym roku Mikołaj zawitał do naszej szkoły nieco spóźniony. Gimnazjaliści z utęsknieniem na niego czekali, ponieważ każdy liczył na jakiś miły upominek . 









