Śpiew, to nie hałas
Dnia 26 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Muzyczny "Śpiew, to nie hałas". Został przeprowadzony w ramach programu "Szkoła bez hałasu". Miał na celu uświadomienie uczniom, iż można przyjemnie spędzać czas, a dźwięki, które nas otaczają, chociaż głośne mogą być miłe dla ucha. Chęć zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych zgłosiło 13 uczniów z klas 1-3. Wykonawcom towarzyszyła wspaniała publiczność, która gromkimi brawami dopingowała i nagradzała swoich kolegów i koleżanki. Trzyosobowe jury, w składzie: p. Ewa Zieńko - Bajwoł, p. Anna Najda i p. Marta Mateja miało bardzo trudne zadanie, bo młodzi wykonawcy zachwycili wspaniałymi występami. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:
- I miejsce - Cezary Oberda, uczeń klasy I b, który zaprezentował się w utworze pt. "Rowerowa piosenka",
- II miejsce - Olivia Pomykała, uczennica klasy III, która zaśpiewała piosenkę pt. "Gramy w kolory",
- III miejsce - Agata Rębisz, uczennica klasy III i Tymoteusz Kulas, uczeń klasy II, Agata wykonała piosenkę "Na raz, na dwa", a Tymek "Pies na medal",
i wyróżnionych:
- Róża Wach z klasy I a w piosence pt. "Fantazja",
- Maja Bucior z klasy I b w piosence pt. "Żabka",
- Emilia Piskorowska z klasy I b w piosence pt."Chodzi kot po sklepach".
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy nagrodami rzeczowymi. Była to miła forma spędzenia czasu.
Jolanta Wołoszyn






20 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lub. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczego „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
19 marca 2019 r. uczniowie klas I - III wraz ze swoimi opiekunami przywitali wiosnę. Ten dzień rozpoczął się od wyjazdu do TDK na spektakl pt. "Pinokio". Przedstawienie opowiada o dobrych i złych uczynkach, o miłości w rodzinie. Jego fabuła rozpoczyna się w małym miasteczku w niewielkim domku Dżepetto. Staruszek nie miał rodziny więc postanowił wystrugać drewnianą kukiełkę, aby umilała mu życie. Od przyjaciela majstra stolarskiego Wisienki dostał kłodę drzewa i z niej wyrzeźbił Pinokia, niesforną, gadającą kukiełkę. Największą wadą pajacyka był długi nos, który wydłużał się jak kłamał. Pinokio szybko nauczył się mówić i chodzić. Przez okno zobaczył dzieci wędrujące do szkoły i zapragną zostać prawdziwym chłopcem. Dżepetto sprzedał kurtkę, kupił elementarz i wysłał Pinokia do szkoły. Ten jednak po drodze trafił do teatru marionetek. Zarobił pięć złotych dukatów i pewnie zaniósłby je swojemu ojcu, ale spotkał Lisa i Kota, oszustów, którzy obiecali mu, że zostanie prawdziwym chłopcem jak będzie ich słuchał i jak zasadzi dukaty na polu cudów. Pinokio spotyka też Wróżkę o niebieskich włosach, której rad jednak nie słucha. Ciekawa scenografia, gra świateł, piękna dekoracja i kolorowe kostiumy sprawiły, iż młoda widownia aktywnie reagowała na wspaniałą grę aktorów. Piosenki i kontakt z publicznością był gwarancją dobrej i wesołej zabawy połączonej z edukacją.
Teatr to niezwykły świat pełen kolorów, świateł, dźwięków i czarów na scenie. To świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się prawdziwym chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach.









