SPEKTAKL „PINOKIO”
Teatr to niezwykły świat pełen kolorów, świateł, dźwięków i czarów na scenie. To świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się prawdziwym chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach.
19 marca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola – pod opieką swoich pań – wybrały się na przedstawienie teatralne do Tomaszowskiego Domu Kultury. Baśniową opowieść przenieśli na scenę aktorzy z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego im. Henryka Sienkiewicza. „Pinokio” to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. Jest to piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów i zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. Spektakl bardzo podobał się naszym przedszkolakom. Poznały one bowiem Dżepetta, który był bardzo stary, nie mając rodziny postanowił wystrugać drewnianego pajacyka który umilałby mu życie. Pinokio był niesforną, gadającą kukiełką. Dzieci z wielką ciekawością oglądały przygody drewnianego bohatera. Wielkie wrażenie wywarła na widzach wspaniała gra aktorska, oryginalne pomysły scenograficzne, wspaniała muzyka, piękne dekoracje oraz wspaniałe kostiumy. Nasi najmłodsi zajmując pierwsze rzędy widowni, byli bardzo blisko sceny. Dzięki temu mieli wręcz możliwość uczestnictwa w akcji. W niektórych momentach przedstawienia aktorzy schodzili ze sceny zwracając się bezpośrednio do swoich widzów. Historia głównego bohatera pokazała dzieciom jak właściwie postępować w życiu a także uwrażliwiła na to że kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego zawsze należy mówić prawdę.













