Małym sercem zrozumieć
6 listopada 2020r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas I-III przygotowali i przedstawili montaż słowno - muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Całość rozpoczęła się od wysłuchania piosenki pt. "Co to jest niepodległość" przybliżającej czasy, kiedy Polska zniknęła z map świata. Następnie wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy. W dalszej części występujący recytowali wiersze i śpiewali piosenki o Ojczyźnie i jej symbolach, o poczuciu radości i dumy z bycia Polakiem. Akademia ta była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Jolanta Wołoszyn




Klasy 1-3 zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Konkurs jest podzielony na 4 filary(projekty), każdy z nich dotyczy innego żywiołu: ognia, wody, ziemi i powietrza. Każdemu patronuje odpowiedni Fajniak. Klasa pierwsza realizowała projekt: powietrze (Fajniak - Chmurka Celinka), klasa druga: projekt woda (Fajniak Kropla Ksenia), klasa trzecia a: projekt ziemia (Fajniak Drzewo Dobromir) i klasa trzecia b: projekt ogień (Fajniak - Słońce Sonia). Każda z wychowawczyń prowadziła z dziećmi szereg eksperymentów. Czytano Książkę „Gang Fajniaków i miasto marzeń”, a na zakończenie każda z klas wykonywała prace plastyczne. Zdjęcia z podejmowanych działań i prac konkursowych zamieszczone zostały na stronie konkursowej. Czekamy na wyniki!
W dniu 5 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. Polska – moja Ojczyzna, którego głównym celem było: rozwijanie zainteresowań i pogłębienie wiedzy o Polsce, regionie i swojej miejscowości, ukazywanie piękna naszej Ojczyzny, uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych. Ogółem przygotowano 43 prace.
Uczniowie klas 1-3 przystąpili do konkursu plastycznego pt. „Kolory Niepodległości”. Organizatorem konkursu jest Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński, 









