KONKURS GRAFICZNY NA KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ - XVII EDYCJA
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Tarnawatce do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej.
Głównym celem jest propagowanie technologii informacyjnej, zachęcanie do poznawania tajników programów graficznych oraz utrwalenie tradycji i zwyczajów ludowych, wysyłania do siebie nawzajem życzeń świątecznych.
REGULAMIN
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
- „Skrzat” – klasy I–III
- „Benjamin" – klasy IV – VI
- „Junior” – klasa VII - VIII
Graficzny projekt wykonujemy w dowolnym programie graficznym np. Paint, Gimp, PhotoFiltre, Inkscape lub w innym programie graficznym.
Rozmiary kartek świątecznych: 800 x 600 pikseli lub 600x800 pikseli. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę. Prace należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12 grudnia 2020 roku.
Nagrodzone kartki świąteczne zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej.
Organizatorzy konkursu:
Celina Czerwonka i Marek Czerwonka





Konkurs, w którym wzięły udział niemal wszystkie przedszkolaki, odbyły się w miesiącu listopadzie 2020 roku. Zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu pracy o tematyce jesiennej. Dzieci mogły i korzystały z różnych technik plastycznych: malowały farbami, rysowały kredkami ołówkowymi i pastelą, wykonały wyklejanki z liści, zastosowały technikę frottage i collage. Konkurs miał na celu motywowanie dzieci do obserwacji otaczającej przyrody, rozbudzanie wyobraźni i aktywności twórczej. W dniu 25 listopada powołana komisja w składzie: pani dyrektor placówki Bernadeta Wołoszyńska, pani Ewa Kierepka- nauczyciel przedszkola i pani Edyta Furgała, dokonała oceny prac konkursowych.
Dziewięciu uczniów klasy pierwszej: Wiktoria Majdanik, Alicja Mirecka, Antoni Laszczyński, Hubert Sak, Maja Wawrzusiszyn, Jonatan Dudek, Joanna Morwińska, Dominika Kuczmaszewska, Nikola Czarnecka i jeden uczeń klasy trzeciej a Hubert Jasiński w czasie pracy zdalnej przygotowali prace plastyczne na konkurs „Rezerwat Biosfery Roztocza”. Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego oraz Miasto Tomaszów Lubelski jako partner projektu. Realizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim . Cele konkursu to: zdobycie i pogłębienie wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej Transgranicznego Rezerwatu Biosfery „Roztocze”, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zdobycie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania i szacunku dla przyrody i dziedzictwa kulturowego, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego. 









