
10 stycznia odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt dla klas V – VI. W zawodach sportowych uczestniczyły 3 drużyny: klasa V a, V b i VI b. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: V a – V b 0:4, V a – VI b 0:8, V b – VI b 0:5. W zawodach zwyciężyła klasa VI b, II miejsce zajęła klasa V b, miejsce III przypadło klasie V a. Królem strzelców została Maja Frańczuk z klasy VI b, która strzeliła 10 bramek.
11 stycznia odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców dla klas V-VI. W zawodach sportowych uczestniczyły cztery drużyny: V a, V b, VI a i VI b. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: V a – V b 0:1, VI a – VI b 1:0, V a – VI a 0:1, V b – VI b 0:4, V a – VI b 0:0, V b – VI a 0:4. W zawodach chłopców zwyciężyła klasa VI a, II miejsce zajęła klasa VI b, miejsce III przypadło klasie V b, na IV miejscu została sklasyfikowana klasa V a. Królem strzelców został Daniel Antoniak z klasy VI a, który strzelił 3 bramki. Organizatorem zawodów sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy "Pszczółki", które w środę, 21 grudnia 2022 roku pod czujnym okiem pani Doroty Piróg zaprezentowały całej przedszkolnej społeczności, rodzicom i zaproszonym gościom przygotowywane od kilku tygodni jasełka bożonarodzeniowe pt. "Święta Noc". Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i tańcami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od pani dyrektor Doroty Ciećko, pana sekretarza Mariana Szałapskiego i ks. Witolda Bednarza. Miła atmosfera, świąteczny nastrój i uczucie zachwytu towarzyszyły również rodzicom dzieci. Na zakończenie przedszkolaki z poszczególnych grup śpiewały wspólnie przygotowane kolędy i pastorałki.
Był to dzień, który pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Jolanta Wołoszyn

Drodzy Rodzice, Uczniowie,
Przyjaciele naszego Przedszkola i naszej Szkoły!
Życzymy zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku 2023.
Dyrekcja i pracownicy
Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce
W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie klas IV przygotowani przez Panie: Alicję Mazur, Agnieszkę Lodę- Kozłowską oraz Anetę Pastuszek.
Społeczność szkolną zaszczycili swą obecnością Pani Kazimiera Mańdziuk - Przewodnicząca Rady Gminy, Pan Piotr Pasieczny-Wójt Gminy Tarnawatka, Pan Marian Szałapski- Sekretarz Urzędu Gminy oraz przedstawiciele Rodziców uczniów.
Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia, zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy”, gdzie w ubogiej stajence przy swojej Matce Maryi, pod czujnym okiem Świętego Józefa i w otoczeniu aniołów narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi artyści z zaangażowaniem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Do szopki przybyli pasterze, królowie oraz dzieci, które przyniosły Dzieciątku swój najcenniejszy dar – serca pełne miłości. Aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.
Następnie ksiądz Witold Bednarz odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa oraz po wspólnej modlitwie zwrócił się do zebranych z życzeniami, aby pielęgnowali w swoich sercach autentyczną radość z Bożego Narodzenia.
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni członkowie społeczności szkolnej i goście wysłuchali życzeń Pana Wójta, Przewodniczącej Rady Gminy oraz Pani Dyrektor Doroty Ciećko, którzy gratulowali młodym aktorom udanego występu oraz życzyli zdrowia, radości i miłego świętowania w rodzinnym gronie, po czym uczniowie w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal.
Niech nadzieja i radość
zastukają do każdych drzwi,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność, szczęście
i piękny uśmiech każdego dnia.
Aneta Pastuszek

Tymi słowami przed Świętami Bożego Narodzenia najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli spotkanie kolędowe. Każda z klas zaprezentowała tradycyjne kolędy oraz pastorałki. Dodatkowo Asia, Ala i Jakub z klasy trzeciej zagrali na keyboardzie i dzwonkach.Odpowiednie stroje, rekwizyty wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” było uwieńczeniem spotkania. Tego dnia uczniowie otrzymali nagrody za zwycięstwa w konkursach: „Ozdoba choinkowa”- organizator Elżbieta Jakubczak i „Komputerowy projekt Kartki Świątecznej” – organizatorzy: Celina i Marek Czerwonka.
Elżbieta Jakubczak