Życzenia Świąteczne


Jest taka noc, za którą człowiek tęskni. Jest taki wieczór, w którym ludzie gromadzą się w domu przy rodzinnym stole, aby przeżyć raz jeszcze to - co jest tajemnicą. Boże Narodzenie to czas, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. To czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, magiczny, przepełniony miłością i ludzką życzliwością.
W świątecznym klimacie uczniowie klasy V a i V b pod kierunkiem pań Alicji Mazur, Agnieszki Lody- Kozłowskiej i Anety Pastuszek starali się odkryć tajemnicę narodzin Jezusa. Święta Bożego Narodzenia uczą nas, że my również stajemy się mieszkaniem Boga i poprzez dobroć i miłość otwieramy drzwi naszego serca.
Społeczność szkolną zaszczycili swą obecnością Pan Piotr Pasieczny- Wójt Gminy Tarnawatka, Pan Marian Szałapski- Sekretarz Urzędu Gminy oraz Rodzice uczniów.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia.
Po jasełkach był czas na życzenia od Pani Dyrektor Doroty Ciećko oraz Pana Wójta Piotra Pasiecznego.
Niech Święta Bożego Narodzenia,
przyniosą radość, pokój i wzajemną życzliwość.
Niechaj staną się źródłem wzmacniania ducha,
który pomoże spełnić najskrytsze marzenia!
Życzymy, aby Jego Miłość
zaowocowała w Waszych sercach
dobrocią, serdecznością, szacunkiem
i życzliwością dla innych.
Niech Jezus obdarza Was wszelkimi
potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem
w Nowym Roku 2024.
Aneta Pastuszek

Uczeń Naszej Szkoły - Hubert Jasiński uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Korzystam z OZE każdego dnia”! Wesprzyjmy go swoimi głosami!
Głos można oddać klikając w poniższy link:
To od nas zależy, czy Hubert wygra!!!
Mamy czas tylko do 29 grudnia 2023r.
Poniżej prezentujemy pracę zgłoszoną do konkursu.
Agnieszka Loda-Kozłowska.

W dniu 11 grudnia 2023 roku komisja w składzie: pani Teresa Bartoszyk, pani Marta Rebizant, pani Alicja Polowiec, pani Celina Czerwonka, pan Marek Czerwonka rozstrzygnęła konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. W tegorocznej XX edycji wzięło udział 99 uczniów:
Głównym celem konkursu było propagowanie technologii informacyjnej, popularyzowanie nowych programów graficznych oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów ludowych, wysyłania do siebie nawzajem życzeń świątecznych. Wyłonienie zwycięskich kartek było bardzo trudne, poziom prac był niezwykle wysoki, szczególnie w klasach starszych.
Jury oceniło konkurs w poszczególnych kategoriach jako bardzo udany. Cieszy duża ilość przepięknie wykonanych prac.
Komisja Konkursowa przyznała nagrody dla następujących uczniów:








Wyróżnienia w kategorii "Benjamin" :




W dniu 21 grudnia 2023 roku podczas jasełek szkolnych odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w szkolnym Konkursie na "Komputerowy Projekt Kartki Świątecznej". Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom i wyróżnionym uczniom gratulujemy.
Organizatorzy konkursu:
Celina Czerwonka, Alicja Polowiec,
Marek Czerwonka
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Wiewiórki”, które w środę, 20 grudnia 2023 roku, zaprezentowały całej społeczności przedszkolnej, zaproszonym gościom oraz rodzicom „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, znakomicie odegrali rolę Józefa i Maryi, Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli, którzy przybyli złożyć pokłon Panu. Miłym i wzruszającym akcentem było przekazywanie przez dzieci z rąk do rąk małego Jezuska, który narodził się w stajence i do wszystkich nas przychodzi. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Na zakończenie Jasełek pan sekretarz Marian Szałapski odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Za swój występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od pani dyrektor Doroty Ciećko i pani wicedyrektor Alicji Polowiec, pana wójta Piotra Pasiecznego oraz przewodniczącej Rady Gminy pani Kazimiery Mańdziuk. Miła atmosfera, świąteczny nastrój i uczucie zachwytu dla swoich pociech towarzyszyły również rodzicom dzieci z grupy „Wiewiórki”. Po części artystycznej, cała społeczność przedszkolna, goście oraz rodzice wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z pozostałych grup. Dzień ten pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.
Jolanta Wołoszyn

13 grudnia 2023 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przeprowadzili pogadankę profilaktyczną na temat odpowiedzialności dzieci i młodzieży za czyny wykraczające poza prawo. Goście zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z sieci internetowej w sposób nieodpowiedzialny i przede wszystkim przestrzegali przed konsekwencjami, jakie ponosi każdy młody człowiek za swoje czyny.
Młodzież często nie ma świadomości, że po przekroczeniu 13 lat grozi odpowiedzialność przed sądem rodzinnym, czego konsekwencją może być umieszczenie osoby nieletniej w zamkniętym ośrodku wychowawczym. Pracownicy KPP zwrócili uwagę na to, że nawet w przypadku takich przejawów demoralizacji jak palenie papierosów sprawa może trafić do sądu. Wpis o tym, że nastolatek miał sprawę dla nieletnich może wpłynąć na jego przyszłość – niektórych zawodów nie można będzie wykonywać. Nasi goście podjęli także zagadnienia stalkingu, cyberprzemocy oraz „hejtu”. Policjanci podkreślali, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące, a osobie publikującej czy udostępniającej te treści może przysporzyć sporo kłopotów. Na koniec uczniowie zadawali gościom pytania związane z prawem karnym.
Aneta Mużacz
Turniej odbył się 13 grudnia w kategorii klas IV- VI. W zawodach wystąpiły trzy drużyny: klasa IV a, klasa V b oraz klasa VI b. Wyniki zawodów sportowych przedstawiają się następująco:
klasa IV a – klasa V b 0:1 (bramka: Izabela Kaznowska)
klasa IV a – klasa VI b 1:2 (bramki: Alicja Mirecka – Agata Danaj 2)
klasa V b – klasa VI b 2:1 (bramki: Izabela Kaznowska 2 – Agata Danaj)
I miejsce zajęła klasa V b, którą reprezentowały:
Izabela Kaznowska, Nikola Zielonka, Agnieszka Graca, Oliwia Lizak oraz Maja Bul.
II miejsce zajęła klasa VI b
III miejsce zajęła klasa IV a
Tytuł najlepszej strzelczyni turnieju przypadł Izabeli Kaznowskiej uczennicy klasy V b, która zdobyła trzy bramki. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodniczki poszczególnych drużyn słodkie upominki, które wręczyła wicedyrektor Z S i P w Tarnawatce pani Alicja Polowiec. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk.