SUKCESY KOLĘDOWE MAŁEJ NICOLI
Nicola Kostecka uczęszcza do oddziału przedszkolnego w Tarnawatce. Mała dziewczynka, o pięknym głosie podbiła serca jurorów w konkursach kolędowych. W dniu 12 stycznia ze swoją opiekunką
p. Elżbietą Jakubczak i rodzicami uczestniczyła w XVI Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką, które odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu i tam wyśpiewała „Złotą Gwiazdkę”.
W X edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” uzyskała także zaszczytne
I miejsce w kategorii przedszkole. W tym samym konkursie otrzymała Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Tarnawatka. Cieszymy się z sukcesów Nicoli i życzymy dalszego rozwijania predyspozycji wokalnych.




W dniu 9 stycznia 2016 roku na Zamku Lubelskim w Galerii Malarstwa Polskiego XVII - XIX wieku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Regionalistycznego ,, Moja Mała Ojczyzna’’ dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, i szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wojewódzką Radę Towarzystw Regionalnych w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury. Na zamku Lubelskim w Galerii Malarstwa Polskiego zgromadzili się laureaci konkursów, rodzice nauczyciele oraz zaproszeni goście. Maja Hołojuch uczennica klasy II B za zdobycie II miejsca w kategorii plastycznej została uhonorowana dyplomem i nagrodami rzeczowymi. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i ogromnym nakładem pracy, co zaowocowało przekrojem bardzo ciekawych rozwiązań plastycznych. Brawo Maja! GRATULUJEMY!
„DOPALACZE – ZABIJACZE” to hasło przewodnie konkursu plastycznego skierowanego do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Inicjatywa ta miała na celu uświadamianie szkodliwości zażywania dopalaczy oraz propagowanie życia bez nałogów.
Wykorzystanie nowych technologii w edukacji szkolnej to wyzwanie stojące przed współczesnym szkolnictwem a zarazem uczniami Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce. Nowe rozwiązania technologiczne stają się dziś standardem w procesie dydaktycznym i potrzebą zbliżenia szkoły do otaczającej ją rzeczywistości cyfrowej. W związku z tym uczniowie naszej szkoły zarówno podstawowej jak i gimnazjum w dniach 12-15 stycznia 2016 roku, na zajęciach komputerowych i informatyce zostali zapoznani z e-podręcznikami w których „kryje się” zbiór multimedialnych zasobów edukacyjnych zgodnych z podstawą programową. Na zajęciach uczniowie pracowali z dostępnymi na stronie 










