Gimnazjalistki w Finale Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego w Halowej Piłce Nożnej
Drużyna dziewcząt wywalczyła awans do Finału Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego w Halowej Piłce Nożnej. Turniej eliminacyjny odbył się 28 lutego w Bełżcu, w którym brały udział drużyny z gimnazjum w Bełżcu, Jarczowa, Łaszczówki, Krynic, Tarnawatki oraz z gimnazjum nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego. Podopieczne Renaty Litwińczuk pokonały Bełżec 2:0, uległy drużynie z Łaszczówki 1:2, a w decydującym meczu o awansie pokonały drużynę z Krynic po rzutach karnych 1:0, w regulaminowym czasie gry było 1:1. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Koperwas, Magdalena Majdańska, Edyta Przysucha, Kinga Bender, Roksana Mokrzycka, Natalia Margolt, Julia Smyk i Kamila Pitura. Do finału z turnieju w Bełżcu awansowała także Łaszczówka. Finał z udziałem pięciu najlepszych drużyn powiatu tomaszowskiego odbędzie się 8 marca w Lubyczy Królewskiej. Dziewczynom gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za jak najlepszy wynik w turnieju finałowym.
Mariusz Litwińczuk




W dniu 27 lutego 2017 r. uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w edukacyjnym spektaklu muzycznym pt. " Dzwonnik z Notre Dame”, który odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera, który przez swoją brzydotę został zamknięty w katedrze. Jedynym jego przyjacielem był Garguś, kamienny posąg zdobiący katedrę. Garbaty Quasimodo przełamując swój lęk przed ludźmi wziął udział w festynie. Tam poznał piękną Esmeraldę, która jako jedyna nie wyśmiewała się z jego brzydoty.
Obejrzeliśmy spektakl teatralny Teatru Muzycznego Forte 27 lutego 2017 r. w Tomaszowskim Domu Kultury. Czy bohaterami poznanego świata mitów kierują: honor, wierność i prawdomówność? Po przedstawieniu toczono dyskusje....












