ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dla wszystkich Polaków dzień 3 maja jest dniem szczególnym. Majowe święto ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić Ojczyznę przed upadkiem. 5 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy IV a i IV b pod kierunkiem pań: Wiesławy Pióro i Ireny Dziupińskiej przedstawiły montaż słowno-muzyczny, upamiętniający te chwile. Uczniowie występowali na tle biało-czerwonej flagi, na której widniał napis: „Witaj 3 maj”. Konferansjerzy: Julia Iskierka i Karol Tyrka opowiadali o trudnych czasach, w których powstawała konstytucja. Ich wystąpienia urozmaicały recytacje wierszy , gra: na organach Julii Iskierki i skrzypcach Natalii Dudek oraz śpiew dziewcząt i chłopców z klas IV.
Uczniowie dowiedzieli się czym była konstytucja dla ówczesnych Polaków, jakie zmiany wprowadzała w ich życie. Młodzi widzowie, którzy licznie zgromadzili się na holu przeżyli wartościową lekcję historii . Wszyscy zapamiętali, że konstytucja to najważniejszy dokument w państwie zawiera nie tylko obowiązki, a i prawa w tym również prawa dzieci. Nastrój uroczystości był niezwykle podniosły. Wszyscy występujący przed publicznością uczniowie pamiętali o stroju galowym.




Z radością informujemy, że nasza uczennica Aleksandra Bitkowska została zakwalifikowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę” . Oli jako jedynej z naszego powiatu i województwa udało się uzyskać wymaganą liczbę punktów kwalifikującą do ścisłego finału. W eliminacjach powiatowych naszą szkołę reprezentowała także Gabriela Jamroż. Nasza radość jest tym większa, gdyż to już po raz trzeci z rzędu ( w poprzednich dwóch latach również) nasi uczniowie brali udział w finale konkursu. Tegoroczny III etap finałowy odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2017 r. w Warszawie. Oli gratulujemy i życzymy powodzenia. Do konkursu Ola przygotowywała się pod kierunkiem Szkolnego Koordynatora Programu p. Renaty Litwińczuk we współpracy z Powiatowym Koordynatorem p. Aliną Pliżga z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim.
We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty z Operonem. W sprawdzianie wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy III a i III b. Miał on na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji uczniów - w III klasie szkoły podstawowej. Rozpoczął się on filmikiem terapeutycznym z Bartkiem, którego zadaniem było ograniczyć stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem. Następnie uczniowie w skupieniu pracowali nad testami z edukacji polonistycznej, matematycznej i dodatkowo przyrodniczej. Na zakończenie sprawdzianu wysłuchali bajki Małgorzaty Różyńskiej pt. "O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów".
25 kwietnia 2017 roku trzech uczniów z naszej szkoły: Baran Szymon z klasy II a ,Cisło Paweł z klasy VI i Rybaczyńska Amelia z klasy V brało udział w biegach przełajowych w Łosińcu.











