Święto Ziemi w Przedszkolu
Dnia 05.05.2017 roku w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce – Tartak obchodzono Święto Ziemi. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, pani wicedyrektor Dorota Ciećko, pani Monika Baran Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pani Kazimiera Mandziuk Przewodnicząca Rady Gminy, pan wójt Piotr Pasieczny i pan sekretarz Marian Szałapski.
Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o temeatyce ekologicznej. Następnie pani Monika przeprowadziła quiz dotyczący przyrody i jej ochrony, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia "Przyjaciela Przyrody" dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
Uroczystość tą uświetniła wystawa prac z surowców wtórnych pod hasłem "Ekoprace z niby – śmieci z rodzicami zrobią dzieci". Zwiedzający wystawę zwrócili uwagę na bogactwo wykorzystanych surowców wtórnych, pomysłowość i estetykę wykonanych prac.
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za duże zaangażowanie i gratulujemy pomysłów.













