Znajdujemy się w bardzo trudnym momencie, zarówno w skali świata, kraju, szkoły jak i poszczególnych rodzin. Pierwszy tydzień zawieszenia zajęć był czasem szukania drogi do optymalnego sposobu nauczania na odległość. Nikt nie był do tego przygotowany. Eksperymentowaliśmy z różnymi narzędziami czy formami pracy. Jeśli pojawiły się z tego powodu jakieś niedogodności, to przepraszamy.
Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, by edukacja w tej nowej odsłonie była możliwa do zrealizowania dla Waszych dzieci a naszych uczniów.
- Od 25 marca (środa) do odwołania w związku z nowym rozporządzeniem MEN zajęcia w Szkole Podstawowej w Tarnawatce i w Przedszkolu w Tarnawatce będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Zajęcia będą prowadzone w ramach obowiązującego w planu lekcji, zgodnie z nim będzie realizowane przesyłanie wszelkich materiałów i zadań od nauczyciela do ucznia/uczniów. Jeśli okaże się, że coś się nie sprawdza lub coś jest zbyt trudne, będziemy dokonywać modyfikacji.
- Jeżeli dziecko/uczeń lub rodzic nie będzie odbierał wiadomości od nauczycieli i wychowawcy, i w żaden inny sposób nie będzie komunikował się z nimi, to zostanie odnotowana uczniowi nieobecność. Dlatego tak ważne jest odbieranie wiadomości, które są adresowane do ucznia/rodzica.
- Nauczyciele ustalą czas na wykonanie i odesłanie drogą on-line przez uczniów zleconych prac domowych, ćwiczeń bądź poleceń on-line, uwzględniając indywidualne możliwości psychofizyczne Waszych dzieci oraz uwarunkowania technologiczne posiadanych narzędzi elektronicznych.
- Nauczyciele będą realizować nowe tematy zgodnie z podstawą programową. W szczególnych przypadkach dany temat lekcji może być prowadzony przez kilka jednostek lekcyjnych.
- Do zadawania prac uczniom/prowadzenia lekcji nauczyciele będą wykorzystywali :
-zakładkę ,,E-learning“ na stronie internetowej szkoły,
- pocztę elektroniczną,
- narzędzia pozwalające na pracę w czasie rzeczywistym (np.: Facebook Messenger itp.),
- inne metody i techniki kształcenia na odległość wybrane przez nauczyciela.
Nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej będą przy użyciu wymienionych narzędzi wysyłali wiadomości do rodziców.
- Uczniowie są zobowiązani do udziału w zajęciach, wykonywania zleconych przez nauczyciela zadań oraz dostarczania ich w informacji zwrotnej przekazywanej nauczycielowi w formie przez niego określonej (np.: załącznik zwrotny, zrzut ekranu, poczta elektroniczna itp.). Jeżeli to nie jest możliwe (różnie się zdarza: wyjazd, kłopoty ze sprzętem, internetem itd.) należy poinformować mailowo wychowawcę. Kluczową kwestią jest realizacja tygodniowej partii materiału (jesteśmy elastyczni, ale program musi być zrealizowany),
- Rozporządzenie daje prawo nauczycielom oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, itp., nauczyciele dostosują zasady oceniania i monitorowania pracy ucznia na lekcjach prowadzonych metodą zdalną, przekażą Państwu oraz uczniom te informacje.
- Będziemy „prowadzić lekcje”, ale deklarujemy gotowość, by rozmawiać z uczniami o tym, co jest teraz trudne i co budzi wątpliwości.
Wychowawcy i nauczyciele będą do dyspozycji Państwa i uczniów zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo uruchamiamy wychowawcze dyżury telefoniczne według harmonogramu (numery telefonów zostały udostępnione rodzicom i wychowankom):
|
L.p.
|
Imię i nazwisko wychowawcy
|
Dzień tygodnia
|
Godzina
|
|
1.
|
Bielak Elżbieta
|
środa
|
9.00-10.00
|
|
2.
|
Bartoszyk Teresa
|
czwartek
|
16.00-17.00
|
|
3.
|
Czerwonka Marek
|
poniedziałek
|
10.00-11.00
|
|
4.
|
Giera Agnieszka
|
środa
|
15.00-16.00
|
|
5.
|
Jakubczak Elżbieta
|
piątek
|
11.00-12.00
|
|
6.
|
Jędruszczak Anita
|
czwartek
|
16.00-17.00
|
|
7.
|
Kierepka Ewa
|
środa
|
16.00-17.00
|
|
8.
|
Knafel Małgorzata
|
czwartek
|
9.00-10.00
|
|
9.
|
Krech Aleksandra
|
czwartek
|
9.00-10.00
|
|
10.
|
Litwińczuk Renata
|
czwartek
|
10.00-11.00
|
|
11.
|
Majdan Mirosława
|
czwartek
|
12.00-13.00
|
|
12.
|
Mazur Alicja
|
czwartek
|
9.00-10.00
|
|
13.
|
Piasecka Grażyna
|
poniedziałek
|
14.00-15.00
|
|
14.
|
Pióro Wiesława
|
czwartek
|
11.45-12.45
|
|
15.
|
Piróg Dorota
|
czwartek
|
16.00-17.00
|
|
16.
|
Tyrka Barbara
|
wtorek
|
10.00-11.00
|
|
17.
|
Wołoszyn Jolanta
|
wtorek
|
14.00-15.00
|
|
18.
|
Zieńko Ewa
|
czwartek
|
17.00-18.00
|
10. Uczniowie i rodzice mogą korzystać z pomocy psychologa szkolnego, psychologa przedszkolnego, logopedy. Informacje podane są na stronie szkoły.
11. Uczniowie i rodzice mogą kontaktować się z Dyrekcją telefoniczne - numer telefonu +48 846624727 - każdego dnia w godzinach 10.00-13.00.
Ze względu na zagrożenie epidemiczne prosimy o maksymalne ograniczenie wizyt w Szkole. W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny.
Z poważaniem
dyrektor szkoły Bernadeta Wołoszyńska
wicedyrektor Dorota Ciećko