Najmłodsi uczniowie naszej szkoły laureatami w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że wśród laureatów konkursu „Zawsze niech będzie…” znaleźli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W formie literackiej zaszczytne
I miejsce zajęła Julia Dudek z klasy III a. W formie plastycznej I miejsce zdobyła Lena Sowiak, II miejsce Jonatan Dudek, a wyróżnienie Lena Niedzielska – uczniowie klasy I. W formie muzycznej nagrody wyśpiewały : Alicja Mirecka- III miejsce, Lena Niedzielska- III miejsce , wyróżnienie –Wiktoria Majdanik – uczennice z klasy I i Róża Wach – uczennica klasy III a. Uczniowie klasy I pracowali pod kierunkiem nauczycieli – pani Elżbiety Jakubczak i pani Marty Rebizant, zaś uczennice klasy III a – pod okiem pani Grażyny Piaseckiej.
W związku z utrudnieniami spowodowanymi obecną sytuacją epidemiologiczną cieszymy się, że było wielu chętnych uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie, za co im bardzo gorąco dziękujemy, a wszystkim laureatom gratulujemy! W tym roku nie będzie uroczystego podsumowania konkursu, ale wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a laureaci nagrody, przed zakończeniem roku szkolnego.
Elżbieta Jakubczak



W środę 12.05.2021r dzieci z grupy 3-latków poznawały tajniki pracy logopedy. Na zaproszenie wychowawczyni grupy pani Barbary Tyrki zajęcia poprowadziła pani Justyną Kudyba, która jest logopedą pracującym w szkole podstawowej i przedszkolu. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu logopedy, zakresu obowiązków i działań prowadzonych w szkole oraz przedszkolu. Pani logopeda zaprezentowała i omówiła sprzęt wykorzystywany w terapii mowy. Przedszkolaki sprawdzały i oglądały z zaciekawieniem zgromadzone pomoce. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważne dla ich przyszłości jest kształtowanie poprawnej wymowy od najmłodszych lat. Wspólnie uczestniczyły w zajęciach grupowych, trenowały swoje narządy mowy za pomocą różnorodnych ćwiczeń logopedycznych.












