Wszyscy wracamy do szkoły!
Od 31 maja 2021r. wszystkich uczniów zapraszamy na zajęcia stacjonarne w szkole.
Bernadeta Wołoszyńska
Dorota Ciećko
Od 31 maja 2021r. wszystkich uczniów zapraszamy na zajęcia stacjonarne w szkole.
Bernadeta Wołoszyńska
Dorota Ciećko
Szanowni Rodzice,
w imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” w dniu 31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas konferencji przybliżone zostanie rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności w kontakcie z dziećmi.
Program konferencji:
16.30 – 16.40 – powitanie uczestników – p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty
16:30 – 16:50 – „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi” – p. Joanna Kupczyńska-Juszczak – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Zamościu;
16:50 – 17:10 – „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?” – prof. dr hab. Zbigniew Gaś - profesor psychologii, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Link do konferencji:
Bernadeta Wołoszyńska
Dnia 28 .05.2021 r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola uczciły święto swoich Rodziców. Moc gorących życzeń, uścisków, piękne wiersze, piosenki, tańce, upominki… wszystko przygotowane z wielkim zaangażowaniem, bo przeznaczone dla osób najbliższych sercu i najważniejszych. Mowa oczywiście o Mamie
i Tacie, którzy są dla każdego dziecka synonimami słów: miłość, bezpieczeństwo, bliskość. By wyrazić swoje uczucia i podziękowania specjalnie dla nich, z okazji ich święta przedszkolaki (z małą pomocą swoich pań ) przygotowały filmowe niespodzianki. Są one dostępne na skrzynkach pocztowych poszczególnych grup. Zapraszamy do obejrzenia!
Dzień Mamy jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka dzieci na całym świecie w Dniu Mamy wyrażają swoją miłość do niej najpiękniej jak potrafią. Bukiet kwiatów i własnoręcznie przygotowana laurka są dla każdej mamy piękną pamiątką o magicznej mocy. W obecnej sytuacji z powodu pandemii, gdy świętowanie w dużym gronie jest niemożliwe, przygotowaliśmy dla Was kochane Mamy niespodziankę. Prosimy wysłuchajcie słów i piosenek, w których wyrażamy naszą miłość i wdzięczność za Waszą dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Kochamy Was!
Uczniowie klas I-III
Niezwykle miła wiadomość dotarła do nas z Radomia- w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W zaczarowanym ogrodzie...” ogłoszonym przez Publiczny Ogródek Jordanowski uczennica naszej szkoły Patrycja Wiatrzyk zdobyła wyróżnienie. Przygotowane przez członków naszego koła prace przedstawiały wizje wymarzonego, niezwykłego ogrodu- azylu, w którym można czuć się szczęśliwym i bezpiecznym. Główną ideą konkursu była popularyzacja i upamiętnienie działalności dr Henryka Jordana- twórcy ogrodów dla dzieci i młodzieży.
Prace reprezentujące naszą szkołę w konkursie przygotowali: Anita Berbeć, Jakub Berbeć, Aleksandra Paliczuk, Patrycja Wiatrzyk i Maja Źróbek.
Słowa uznania za piękne prace dla wszystkich uczestników konkursu- szczególne gratulacje dla Patrycji!
Zapraszamy do obejrzenia prac.
E. Zieńko

Z dumą i radością informujemy, że Jakub Berbeć z kl. IV b zdobył nagrodę w XXI Ogólnopolskim Konkursie „Człowiek w ruchu”. Swoją pracę Kuba wykonał na zajęciach naszego koła plastycznego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ewa Zieńko
W dniach od 15.03.2021r do 19.03.2021r w grupach dzieci 5 i 6 letnich realizowany był Program Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Ma on charakter profilaktyczny, a jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy, które umożliwiały dzieciom zaangażowanie różnych zmysłów w procesie zdobywania wiedzy. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Jego podsumowaniem był przedszkolny konkurs plastyczny pod tą samą nazwą „Czyste powietrze wokół nas”. Tematyka prac plastycznych obejmowała zagadnienia związane z założeniem wyżej opisanego programu. Celem konkursu było: promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.
W dniach 28 kwietnia powołana komisja w składzie: Elżbieta Jakubczak, Dorota Piróg, Julita Majdanik, Iwona Hucik – dokonały oceny prac konkursowych.
Zwycięzcami w konkursie zostali :
Martyna Świder – pięciolatek
Lena Bartecka – pięciolatek
Nikola Antoniak– pięciolatek
Zuzanna Gielmuda - pięciolatek
Jakub Majewski – pięciolatek
Michał Berbeć – pięciolatek
Krzysztof Dmitroca – sześciolatek
Małgorzata Gramatyka- sześciolatek
Maciej Dej - sześciolatek
Kinga Moskwa - sześciolatek
Nikola Rajtak - sześciolatek
Zuzanna Milczuk – sześciolatek
Wyróżnione prace można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.
Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.