Sukces literacki naszych uczennic! Lena i Róża laureatkami konkursu literacko-plastycznym „Mały Bajkopisarz”
Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczennic, Leny Miśkiewicz z klasy I a oraz Róży Miśkiewicz z klasy II b, które wzięły udział w III POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM „MAŁY BAJKOPISARZ”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie było adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat, a ich zadaniem było wymyślenie i napisanie własnej bajki o dowolnej tematyce. Dziewczynki podjęły się tego wyzwania i wykazały się wszechstronnymi umiejętnościami, będąc nie tylko autorkami tekstu, ale również ilustratorkami swoich książek. Obie uczennice znalazły się w gronie laureatów, zajmując w swoich kategoriach wiekowych III miejsca. We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, podczas uroczystego podsumowania konkursu dziewczynki odebrały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy Lence i Róży pomysłowości, kreatywności oraz zmysłu artystycznego, a także życzymy im kolejnych sukcesów literackich.
Jolanta Wołoszyn













