środa 13 Maj 2026

Szukaj

Poznajcie wombata i poczytajcie o nim!

Uwaga! Młodsi Czytelnicy!

Myślmy o naszej przyjemności czerpanej z czytania książek, nie tylko od święta. Rodziców proszę o poczytanie dzieciom wybranej książki. Można czytać na zmianę z dzieckiem-jedną część rodzic a drugą uczeń, który opanował te umiejętność, lub ją dopiero ćwiczy. Posłuchajmy o niezwykłym zwierzęcybohaterze. Na przykład dziś wysłuchajmy nagrania utworu Macieja Kozioła. Porozmawiajmy z dziećmi o tym, na jaki temat jest utwór. Nowe, uzupełnione i jeszcze piękniejsze wydanie „Wombata Maksymiliana i Królestwa Grzmiącego Smoka”– książki nagrodzonej Magellanem dla najlepszego przewodnika dla dzieci. Wznowienie ukazało się 16 kwietnia 2021 pod prestiżowym patronatem Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Wombat Maksymilian dociera do Bhutanu – Królestwa Grzmiącego Smoka – i wyrusza na poszukiwanie recepty na szczęście. 

Książka interaktywna jest  wzbogacona o dodatki multimedialne.


Przyjaciele mówią do mnie Maks. A to dlatego, że wszystko robię na maksa, najlepiej jak umiem. No, czasami zdarza mi się trochę przedobrzyć. Wykopałem tunel tak długi, że o dłuższym nie słyszały najstarsze wombaty. I tak głęboki, że bez moczenia futerka pokonałem ocean. Wyszedłem w Himalajach, najwyższych górach świata. W samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka, nazywanego Bhutanem”.

TATA WOMBAT:
Ale mi Synuś wyszedł!
W świat! :-)”

ZUZA, młoda podróżniczka:
On naprawdę wszystko robi na maksa!” 

Więcej na www.wombatmaksymilian.pl

 

 

Czytanki online w bibliotece w ramach 10 minut dla dziecka - Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka- proszę kliknąć w link poniżej, posłuchać:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=Wombat+ksi%C4%85zka

Krystyna Czubówna czyta o wombatach:

https://www.youtube.com/watch?v=leTijUlrpTM

W filmie ukrytym pod poniższym linkiem ujrzycie wombata.

https://www.youtube.com/watch?v=OiuQ_rVM-WE
A tu zobaczcie najwiekszego wombata na świecie:

https://www.youtube.com/watch?v=elqhEWWRjDM

 

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji Tajemnica przeklętej harfy” – www.detektywi-na-kolkach.pl. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka Szalona historia komputerów” – www.docent5procent.plZapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – www.wombatmaksymilian.pl (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor) – www.stajniapodtecza.pl. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika.

Jak odmieniać nazwisko autora?
O Marcinie Koziole, z Marcinem Koziołem, do Marcina Kozioła :-) źródło: https://www.marcinkoziol.com/spotkania.html ( dostęp 23.04.2021 rok)

Pozdrawiam serdecznie - zapraszam na zieloną trawę, na wyprawę w poszukiwanie wiosennych kwiatów, pod drzewo, nad wodę… Nastawcie uszy, jak ptaki radośnie śpiewają.
Małgorzata Knafel

 


BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
13 maja 2026
Imieniny obchodzą
Andrzej, Aron, Ciechosław, Gloria, Magdalena, Piotr, Robert, Roberta, Serwacy
Do końca roku zostało
233 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

037327772
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
45944
26681
145341
36881624
482198
880928
37327772

Twój IP: 185.129.114.39
Server Time: 2026-05-13 21:43:23

Gościmy

Odwiedza nas 445 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności