niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Klasa VIII/ 23-24.03.2020 r.

Drodzy Ósmoklasiści!

Zadanie na dziś i jutro: „Zemsta” Aleksandra Fredry i recenzja.

Oto plan działań:

1. Lekcja dla klasy 7 na stronie: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/

Lekcja 3. Aleksander Fredro „Zemsta"

Poznam dramat A. Fredro „Zemsta".

Zachęcam także do obejrzenia i wysłuchania omówienia lektury na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=KZ6zizbkh3c oraz https://www.youtube.com/watch?v=31niSxWJIbM (wystarczy wybrać jeden film)

2. Przeczytaj z podręcznika dla klasy 8 str.209-211, jak napisać recenzję oraz obejrzyj na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=p2_CTWkxcX0

3. Obejrzyj dzisiaj (23.03.2020r.) w TVP 1 w teatrze telewizji premierę „Zemsty” w reżyserii Redbada Klynstry-Komarnickiego.

4. Jutro napisz recenzję tej sztuki i prześlij ją do oceny.