czwartek 25 Cze 2026

Szukaj

Wycieczka szkolna Kraków - Zakopane

  W dniach 19 – 20 maja 2016 roku 56 uczniów naszego gimnazjum pod czujnym okiem opiekunów: p. Ewy Zieńko ,p. Barbary Kierepki, p. Renaty Litwińczuk, p. Mariusza Litwińczuka i p. Bogdana Wojtaka uczestniczyło w wycieczce do Krakowa i Zakopanego.

Program wycieczki obejmował pierwszego dnia zwiedzanie z przewodnikiem Krakowa: Wzgórze Wawelskie, Plac Zamkowy, Kościół Mariacki, Stare Miasto, Sukiennice, Katedrę                   z licznymi sarkofagami i pomnikami nagrobnymi królów polskich, Krypta św. Leonarda, Dzwon Zygmunta, Pomnik Adama Mickiewicza. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Zakopane,                  a w nim: Krzeptówki Sanktuarium Maryjne, Ołtarz Papieski, skocznie narciarskie, Krupówki. Kolejką szynową wjechaliśmy na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę polskich Tatr. Wyciągiem krzesełkowym zjechaliśmy z Butorowego Wierchu.  Podczas wycieczki dopisała nam wspaniała pogoda i fantastyczne humory. Nieco zmęczeni, ale zadowoleni stwierdziliśmy jednogłośnie, uczniowie i opiekunowie, że wycieczka minęła zbyt szybko.

Renata Litwińczuk