Nieśmy sakrament naszej tożsamości
17 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Tarnawatce odbyły się gminne obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Podczas lokalnych uroczystości zaprezentowali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce przygotowywani przez panie: Alicję Mazur, Wiesławę Pióro i Ewę Zieńko-Bajwoł. W czasie akademii młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne. Zebrani zostali zapoznani z genezą przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I. Po akademii została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Ostatnim punktem obchodów było zasadzenie pamiątkowego dębu obok kościoła.













