środa 24 Cze 2026

Szukaj

Wycieczka na Bogdankę

9 i 11 czerwca 2026 r. odbyła się wycieczka do kopalni węgla kamiennego LW Bogdanka w której uczestniczyły uczniowie klas 7a i 7b  oraz uczniowie klas 8a i 8b.  Na miejscu powitał nas przewodnik, który zapoznał wszystkich z historią kopalni, wydobyciem węgla kamiennego w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, pokazał innowacje techniczne oraz przybliżył wyjątkową historię kopalni Bogdanka. Następnie udaliśmy się do „Strefy C”, gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób wydobywany jest węgiel, zobaczyliśmy makietę kopalni i obejrzeliśmy film ukazujący trudną pracę górnika. Największą atrakcją dla uczniów okazała się sala, w której znajdowała się imitacja chodnika kopalni i wagon z węglem. To niezwykła okazja, aby zaszczepić w młodych umysłach fascynację nauką i historią naszego regionu. Wycieczka okazała się niezwykle owocna w wiedzę i nowe doświadczenie.

Wycieczka zorganizowana została ramach projektu edukacyjnego „Akademia Młodych w Tarnawatce”. Opiekunami wycieczki były: pani Wiesława Pióro, pani Magdalena Sapieha-Litwińczuk, pani Agnieszka Loda-Kozłowska oraz pani Sylwia Jasińska.